Šport + oddych

Ako môžu okuliare skvalitniť vaše záľuby a šport.

Naše záľuby alebo obľúbené športy u nás vyvolávajú tie z najradostnejších okamihov v živote. S dobrým, pohodlným zrakom si môžeme tieto mimoriadne momenty vychutnať naplno. Okuliarové šošovky a rámy pre športové a voľnočasové aktivity je možné presne prispôsobiť potrebám každého jedného nositeľa. Záleží iba na jednom, a tým je optimálny zrak pre maximálny úžitok.

Tu je niekoľko tipov na výber optimálnych okuliarov pre vaše športové a voľnočasové aktivity


80 percent podnetov, ktoré prijímame z nášho okolia, získavame prostredníctvom očí, čo z nich robí náš najdôležitejší zmyslový orgán. Dobrý zrak je v športe absolútnou nevyhnutnosťou. Ak nevidíte dobre, nemusí sa vám podariť správne trafiť loptu alebo dobre odhadnúť cieľovú čiaru. Navyše to môže viesť k pocitu neistoty a v konečnom dôsledku si tak dokonca môžete privodiť športové úrazy. Na športové okuliare sú kladené ešte vyššie nároky ako na okuliare na každodenné nosenie a k častým základným požiadavkám patria odolnosť a ochrana pred oslnením. Ak sa veziete v kabriolete v slnečnom dni, nároky na vaše okuliare sú samozrejme úplne odlišné než na pracovisku alebo v každodennom živote. Váš optik vám pomôže nakonfigurovať tie najvhodnejšie okuliare na trávenie voľného času. Vaše okuliare dokáže zladiť s vaším osobným rozpočtom a požiadavkám na zrak. BETTER VISION vám ponúka niekoľko tipov a príkladov, aby ste si zaručene vybrali optimálne športové a voľnočasové okuliare, ktoré budú zodpovedať vašim osobným požiadavkám. Máte nejaké otázky o okuliarových šošovkách pre športové aktivity alebo vaše obľúbené hobby?
 

Polarizované šošovky – lepšie videnie

Univerzálne šošovky do okuliarov, na vedenie vozidla a mnohé iné účely

Šport + oddych 3. 11. 2017

Tags:

Športové okuliare pre novú generáciu bežcov: Slnečné okuliare Nike Vision Vaporwing na behanie

Dvaja silní partneri Nike Vision a ZEISS vytvorili tím, výsledkom snahy ktorého sú športové slnečné okuliare pre bežcov na dlhé trate.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Nie všetky slnečné okuliare sú rovnaké Better Vision objasňuje, čo by ste mali vedieť o UV ochrane, tónovaní, zrkadlách, polarizovaných šošovkách a ďalších témach. Pomôže vám to zaobstarať si tie správne slnečné okuliare prispôsobené individuálne vašim potrebám.

Šport + oddych 25. 6. 2019

Tags:

Najlepšie slnečné okuliare na športovanie Akým výzvam čelia športovci, keď sa venujú svojmu obľúbenému športu?

Šport + oddych 29. 6. 2018

Tags:

Lepšie videnie počas zimných športov Mnohí fanúšikovia lyžovania a jazdy na snouborde, s korekciou zraku aj bez nej, „letia naslepo“ dole svahom.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Obdobie zimy – čas na čítanie Vďaka perfektným okuliarom sa vaša obľúbená mystika stane ešte pútavejšou

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Môžu poľovníci používať progresívne šošovky? Nižšie uvádzame niekoľko informácií o prínose okuliarov počas poľovačky.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Dokonalé okuliare pre hráčov golfu Kľúč k lepšiemu hendikepu

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Dokonalý zrak počas bicyklovania: ktoré okuliarové šošovky sú pre cyklistov najlepšie? Rýchlosť, meniace sa svetelné podmienky a častice prenášané vzduchom predstavujú špeciálne výzvy pre okuliare používané na bicyklovanie: nižšie uvádzame niekoľko tipov od tímu LEPŠIEHO VIDENIA.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Prečo sú v zime dôležité slnečné okuliare V dôsledku odlesku od ľadu a snehu sú slnečné okuliare počas zimných mesiacov základným doplnkom

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí