Ako funguje zrak

Dobrý zrak má mnoho aspektov – zistite viac o základoch fungovania ľudského zraku a vizuálnych pomôckach, ktoré vám môžu pomôcť.

Zrak je najdôležitejší zo všetkých piatich zmyslov: komplexné interakcie medzi mozgom a našimi očami nám pomáhajú vidieť svet okolo nás a pozorovať všetky jeho detaily, ktoré nás sprevádzajú životom. Výborný zrak je preto absolútnym základom, pokiaľ ide o zabezpečenie vysokej kvality života. Okuliare pritom zohrávajú dôležitú úlohu, keďže nám tento cieľ pomáhajú dosiahnuť. V ďalšom texte sa dozviete všetko o fungovaní ľudského zraku a čo všetko zahŕňa, napr. anatómiu ľudského oka, choroby a zrakové poruchy, ako je napríklad červeno-zelená farbosleposť a okuliare. Dáme vám aj zopár tipov o povrchoch. Vedeli ste napríklad, že existujú mnohé typy šošoviek a dizajnov šošoviek a že mnohí ľudia vidia lepšie, keď nosia prispôsobené okuliare?

Ideálne šošovky pre optimálny zrak

Aké šošovky sú najvhodnejšie podľa poruchy zraku?

Ako funguje zrak 14. 3. 2018

Tags:

Identifikovanie problémov so zrakom

Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus a podobne – aké problémy so zrakom existujú a ako ich môžeme napraviť?

Ako funguje zrak 29. 11. 2017

Tags:

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Absolvujte skríningový online test zraku a zistite, ako kvalitne vidíte. Tu môžete po kliknutí zistiť online, či nastal čas na ďalší test zraku.

Ako funguje zrak 23. 9. 2021

Tags:

Obočie neklame Čo o nás prezrádza obočie

Ako funguje zrak 23. 4. 2019

Tags:

Ako sa vyrábajú okuliarové šošovky? Od plastových po sklenené šošovky od ZEISS – všetko, čo ste chceli vedieť o výrobe okuliarových šošoviek

Ako funguje zrak 28. 3. 2018

Tags:

Poruchy červeno-zeleného videnia, červeno-zelená farbosleposť a úplná farbosleposť Aké sú jednotlivé typy farbosleposti a porúch farebného videnia? A ako ich identifikujete?

Ako funguje zrak 29. 11. 2017

Tags:

Okuliare, kontaktné šošovky alebo laserový chirurgický zákrok – ktoré riešenie je pre vás to správne? Približne polovica populácie má so zrakom. Keďže je však k dispozícii vhodné riešenie takmer všetkých problémov so zrakom, nemusíte sa báť.

Ako funguje zrak 16. 10. 2017

Tags:

Ako patent (EP0039497) zaregistrovaný spoločnosťou ZEISS nastavil pred 30. rokmi latku novým štandardom progresívnych šošoviek Pomoc pre osoby postihnuté presbyopiou – špeciálnym druhom vizuálneho problému pre optické inžinierstvo – kedysi a dnes

Ako funguje zrak 16. 10. 2017

Tags:

Oči vašich detí Dieťa hneď po narodení vidí. Jeho zraková ostrosť sa však musí postupne vyvinúť

Ako funguje zrak 16. 10. 2017

Tags:

Lepšie videnie s novými okuliarmi Čo je dôležité v prípade prispôsobených okuliarov? Informácie o spôsobe interakcie očí pacienta.

Ako funguje zrak 16. 10. 2017

Tags:

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí