Ako funguje zrak

Dobrý zrak má mnoho aspektov – zistite viac o základoch fungovania ľudského zraku a vizuálnych pomôckach, ktoré vám môžu pomôcť.

Zrak je najdôležitejší zo všetkých piatich zmyslov: komplexné interakcie medzi mozgom a našimi očami nám pomáhajú vidieť svet okolo nás a pozorovať všetky jeho detaily, ktoré nás sprevádzajú životom. Výborný zrak je preto absolútnym základom, pokiaľ ide o zabezpečenie vysokej kvality života. Okuliare pritom zohrávajú dôležitú úlohu, keďže nám tento cieľ pomáhajú dosiahnuť. V ďalšom texte sa dozviete všetko o fungovaní ľudského zraku a čo všetko zahŕňa, napr. anatómiu ľudského oka, choroby a zrakové poruchy, ako je napríklad červeno-zelená farbosleposť a okuliare. Dáme vám aj zopár tipov o povrchoch. Vedeli ste napríklad, že existujú mnohé typy šošoviek a dizajnov šošoviek a že mnohí ľudia vidia lepšie, keď nosia prispôsobené okuliare?

Identifikovanie problémov so zrakom

Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus a podobne – aké problémy so zrakom existujú a ako ich môžeme napraviť?

Ako funguje zrak 29.11.2017

Tags:

Ľudské oko

Všetko, čo potrebujete vedieť o anatómii, štruktúre a funkciách zrakového centra ľudského tela

Ako funguje zrak 24.11.2017

Tags:

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Obočie neklame Čo o nás prezrádza obočie

Ako funguje zrak 23.4.2019

Tags:

Ako sa vyrábajú okuliarové šošovky? Od plastových po sklenené šošovky od ZEISS – všetko, čo ste chceli vedieť o výrobe okuliarových šošoviek

Ako funguje zrak 28.3.2018

Tags:

Poruchy červeno-zeleného videnia, červeno-zelená farbosleposť a úplná farbosleposť Aké sú jednotlivé typy farbosleposti a porúch farebného videnia? A ako ich identifikujete?

Ako funguje zrak 29.11.2017

Tags:

História okuliarov Od ich začiatkov ako „kamienky na čítanie“ po lifestylové doplnky

Ako funguje zrak 22.11.2017

Tags:

Žiadna tvár nie je symetrická a žiadny človek nemá oči od seba vzdialené narovnako Okuliarové šošovky nadobudnú maximálny potenciál funkčnosti až po presnej úprave okuliarových rámov používateľa.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Koľko okuliarov potrebujete? Nenechajte sa zasypať všetkými možnosťami, ktoré máte!

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Zabezpečenie perfektného zraku detí Detské okuliare musia spĺňať náročné štandardy

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Prečo ľudia vidia odlišne? Sýtejšie farby, lepšie nočné videnie, lepšie vnímanie kontrastu – na lepšie využitie nášho úplného vizuálneho potenciálu.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí