Latest on the COVID-19 Situation

In response to the coronavirus pandemic, ZEISS has taken comprehensive measures to protect employees and maintain smart business continuity.

In order to continue supporting customers and partners as best as possible, at ZEISS we are doing everything we can to protect our employees’ health and safety as well as maintain production in our plants and ensure our service operations.

In January, ZEISS set up a dedicated task force. We are closely assessing the latest developments together with government agencies and healthcare authorities on an ongoing basis. Decisions are made daily regarding the most sensible measures for ZEISS to take.

Of course, we will continue to be available for our customers as best we can. Some employees in individual areas are currently working remotely but can still be reached at their usual phone numbers and email addresses.

However, should our customers experience any disruptions in service at some of our sites and sales offices, we can also be contacted on these numbers.


ZEISS Group

Štyri segmenty, ktoré vytvárajú technologický pokrok

Semiconductor Manufacturing Technology

Optické technológie od spoločnosti ZEISS sa používajú pri výrobe veľkého podielu mikročipov po celom svete. ZEISS ako technologický líder v oblasti polovodičových výrobných zariadení umožňuje vyrábať neustále výkonnejšie, energeticky účinnejšie a úspornejšie mikročipy, a zohráva tak zásadnú úlohu v dobe mikroelektroniky.

Industrial Quality & Research

ZEISS zabezpečuje štandardy kvality všade, kde sa vyžaduje maximálna presnosť: súradnicové meracie prístroje, metrologický softvér a mikroskopické systémy na vedecké účely, výskum a skúmanie materiálov. ZEISS prispieva k tomu, že aj tie najmenšie štruktúry a procesy je možné pozorovať.

Medical Technology

Produkty a riešenia ZEISS pre oftalmológiu, neurochirurgiu, ORL chirurgiu, stomatológiu a onkológiu prispievajú k rozvoju lekárstva a pomáhajú lekárom po celom svete zvyšovať kvalitu života pacientov.

Consumer Markets

ZEISS ako jeden celosvetovo najväčších výrobcov okuliarových šošoviek predstavuje symbol maximálnej zrakovej pohody. Filmové a fotografické objektívy, binokuláry, strelecké ďalekohľady, planetáriá a zameriavacie systémy pre letecké simulátory od spoločnosti ZEISS ponúkajú používateľom vynikajúcu optickú kvalitu, vďaka ktorej vznikajú nezabudnuteľné momenty.


ZEISS – medzinárodná popredná technologická spoločnosť pôsobiaca v odvetviach optiky a optoelektroniky.

ZEISS so svojimi riešeniami posúva svet optiky neustále vpred a pomáha tak budovať technologický pokrok.

ZEISS Group

Slovensko

ZEISS Group vyvíja a distribuuje polovodičové výrobné zariadenia, meraciu technológiu, mikroskopy, lekársku technológiu, okuliarové šošovky, filmové a fotografické objektívy, binokuláry a planetárnu technológiu. Spoločnosť sa vyvinula z dielne na jemnú mechaniku a optiku, ktorú založil zakladateľ spoločnosti Carl Zeiss vo východnom nemeckom meste Jena v roku 1846. Carl Zeiss má v súčasnosti sídlo v meste Oberkochen na juhozápade Nemecka.