Pokorte hranice predstavivosti – detail modré očné bulvy v tme.

Pokorte hranice predstavivosti

ZEISS na Slovensku

Doprajte si lepší zrak

Spoločnosť ZEISS ponúka jedinečnú kombináciu odborných znalostí v oblasti oftalmológie a optiky, od precíznej kontroly zraku až po okuliarové šošovky.

Diagnostika a liečba

Spoločnosť ZEISS formuje rozvoj lekárstva a zlepšuje kvalitu života pacientov prostredníctvom produktov a riešení v oftalmológii a mikrochirurgii.

Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. Ak máte záujem o naše produkty, kontaktujte nás.

Meranie a kontrola

Meracia technológia ZEISS zabezpečuje dokonalé výsledky v priemyselných odvetviach, kde sú presnosť, kvalita a efektívnosť rozhodujúcimi faktormi úspechu.  

Výskum mikro- a nanoštruktúr

S optickými, elektrónovými/iónovými a röntgenovými mikroskopmi ZEISS vizualizujete aj tie najmenšie štruktúry a najrýchlejšie procesy. Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. Ak máte záujem o naše produkty, kontaktujte nás.

Fotografia a film

Nadšenci fotografovania sa pri zachytávaní nezabudnuteľných okamihov spoliehajú na objektívy ZEISS. Objektívy ZEISS boli dokonca aj pri pristátí na Mesiaci.

Fotografia a film

Mnohé významné filmy sa nakrúcajú s objektívmi ZEISS. Sú prispôsobené širokej škále potrieb a získavajú si publikum svojou vynikajúcou kvalitou. 

Objavujte a zažívajte

Puškohľady a termovízne zariadenia ZEISS pomáhajú poľovníkom spoľahlivo zasiahnuť cieľ v každej situácii, aby mohli plniť svoje povinnosti. 

Vytvorte virtuálne svety

Spoločnosť ZEISS je dodávateľom kompletných systémov pre moderné planetáriá. Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. 

Vývoj a výroba

Spektrometrické riešenia ZEISS a komponenty sú dokonale prispôsobené tak, aby prinášali hodnotu do riadenia procesov a zabezpečili efektívnosť, kvalitu a stabilitu. Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. 

Vývoj a výroba

Vďaka svojim odborným znalostiam je spoločnosť ZEISS spoľahlivým partnerom pri vývoji, konštrukcii a výrobe presných komponentov, optických modulov a systémov. Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. 

Vývoj softvérových riešení

Vďaka značným odborným znalostiam v oblasti špičkových technológií a agilným pracovným metódam vyvíja spoločnosť ZEISS digitálne a softvérové riešenia na mieru, ktoré formujú trhy. Produkty momentálne nie sú vo vašej krajine dostupné. 

ZEISS na Slovensku

ZEISS je medzinárodne pôsobiaca technologická spoločnosť s vedúcim postavením v optickom a optoelektronickom priemysle.

Spoločnosť Carl Zeiss bola založená v Jene (Nemecko) v roku 1846.
Po druhej svetovej vojne a rozdelení Nemecka bola spoločnosť Carl Zeiss rozdelená. Východonemecká spoločnosť Carl Zeiss Jena pôsobí v Českej republike a na Slovensku.

Koncom 70. rokov 20. storočia sa výrobky ZEISS predávajú aj u nás prostredníctvom západonemeckej spoločnosti Carl Zeiss, ktorá sa nazýva Opton GmbH. Ide o svetelné a elektrónové mikroskopy, ako aj operačné mikroskopy a výrobky pre oftalmológiu.

V 80. rokoch sa na našich trhoch objavili aj výrobky z oblasti súradnicovej meracej techniky s unikátnymi skenovacími a snímacími hlavicami.
V roku 1993 vznikajú v Českej republike a na Slovensku samostatné spoločnosti Carl Zeiss, ktoré sa zaoberajú predajom a poskytovaním služieb v oblasti mikroskopie a zdravotníckej techniky. Neskôr sa tieto spoločnosti rozširujú o divízie priemyselnej meracej techniky a videnia a dostávajú názov Carl Zeiss Opton. Od roku 1997 nesú názov Carl Zeiss s. r. o.
Sídla spoločností sa nachádzajú v Prahe a v Bratislave.

Okrem toho divízia Priemyselná meracia technika buduje meracie laboratóriá v rôznych častiach Českej republiky a Slovenska, aby bola čo najbližšie k svojim zákazníkom.