ZEISS Group

Štyri segmenty, ktoré vytvárajú technologický pokrok

Semiconductor Manufacturing Technology

Optické technológie od spoločnosti ZEISS sa používajú pri výrobe veľkého podielu mikročipov po celom svete. ZEISS ako technologický líder v oblasti polovodičových výrobných zariadení umožňuje vyrábať neustále výkonnejšie, energeticky účinnejšie a úspornejšie mikročipy, a zohráva tak zásadnú úlohu v dobe mikroelektroniky.

Industrial Quality & Research

ZEISS zabezpečuje štandardy kvality všade, kde sa vyžaduje maximálna presnosť: súradnicové meracie prístroje, metrologický softvér a mikroskopické systémy na vedecké účely, výskum a skúmanie materiálov. ZEISS prispieva k tomu, že aj tie najmenšie štruktúry a procesy je možné pozorovať.

Medical Technology

Produkty a riešenia ZEISS pre oftalmológiu, neurochirurgiu, ORL chirurgiu, stomatológiu a onkológiu prispievajú k rozvoju lekárstva a pomáhajú lekárom po celom svete zvyšovať kvalitu života pacientov.

Consumer Markets

ZEISS ako jeden celosvetovo najväčších výrobcov okuliarových šošoviek predstavuje symbol maximálnej zrakovej pohody. Filmové a fotografické objektívy, binokuláry, strelecké ďalekohľady, planetáriá a zameriavacie systémy pre letecké simulátory od spoločnosti ZEISS ponúkajú používateľom vynikajúcu optickú kvalitu, vďaka ktorej vznikajú nezabudnuteľné momenty.


ZEISS – medzinárodná popredná technologická spoločnosť pôsobiaca v odvetviach optiky a optoelektroniky.

ZEISS so svojimi riešeniami posúva svet optiky neustále vpred a pomáha tak budovať technologický pokrok.

ZEISS Group

Slovensko

ZEISS Group vyvíja a distribuuje polovodičové výrobné zariadenia, meraciu technológiu, mikroskopy, lekársku technológiu, okuliarové šošovky, filmové a fotografické objektívy, binokuláry a planetárnu technológiu. Spoločnosť sa vyvinula z dielne na jemnú mechaniku a optiku, ktorú založil zakladateľ spoločnosti Carl Zeiss vo východnom nemeckom meste Jena v roku 1846. Carl Zeiss má v súčasnosti sídlo v meste Oberkochen na juhozápade Nemecka.