Desať tipov na výber správnej povrchovej vrstvy šošoviek

LEPŠIE VIDENIE s novými povrchovými vrstvami šošoviek – na vyšší komfort a väčšiu odolnosť

Povrchové vrstvy predstavujú posledný dotyk povrchovej úpravy vašich šošoviek. Tieto vrstvy menia vaše okuliare na technologické umelecké dielo, vďaka ktorému si budete môcť užívať mimoriadny vizuálny komfort. Šošovky so správnym predpisom vzhľadom na konkrétne požiadavky nepostačujú na zabezpečenie optimálneho videnia. Tím LEPŠIEHO VIDENIA pripravil 10 užitočných tipov týkajúcich sa povrchových vrstiev šošoviek – ktoré najviac vyhovujú vašim požiadavkám a ktoré aspekty je potrebné zohľadniť pri nákupe nových okuliarov?

1. Antireflexné povrchové vrstvy (AR) – nevyhnutnosť pre všetky šošovky. Prečo je povrchová vrstva AR dobrou povrchovou vrstvou?

Povrch každej šošovky odráža svetlo – ide o nevyhnutný, často veľmi nepríjemný fakt. Riešenie však máte poruke. Špičková povrchová vrstva AR zaručuje vďaka viditeľnosti vašich očí lepší výzora eliminuje tie najnepríjemnejšie odrazy. Povrchové vrstvy AR výrazne zjednodušujú vedenie vozidla v noci alebo nočné čítanie. Aj každý človek, ktorý sa na vás pozerá, môže využívať výhody povrchovej vrstvy AR: keďže na prednej strane šošoviek takmer nenastávajú odrazy, bude vidieť vaše oči. Špičková povrchová vrstva AR sa skladá z rôznych vrstiev, ktoré vzájomne poskytujú optimálny efekt. Takto sa minimalizujú odrazy spôsobené svetlom rôznych vlnových dĺžok a z rôznych smerov a tým sa minimalizuje únava zraku.

Tip: S novými povrchovými vrstvami šošoviek od spoločnosti ZEISS si teraz môžete užívať lepšie videnie. Povrchová vrstva DuraVision® Platinum obmedzuje svojou inovačnou technológiou nepríjemné odrazy o ďalších 20 percent.

2. Aké výhody ponúkajú vytvrdzované povrchové vrstvy?

V dnešnej dobe požaduje väčšina zákazníkov plastové šošovky. Tieto šošovky však nie sú také tvrdé ako šošovky vyrobené zo skla, sú menej odolné a citlivejšie na poškriabanie. Preto sa na zvýšenie ich trvanlivosti rozhodne odporúča použitie špeciálnej vytvrdzovanej povrchovej vrstvy. Vďaka nej je povrch menej náchylný na škrabance, ktoré môžu zhoršovať videnie.

Nový balík povrchovej vrstvy ZEISS DuraVision® Platinum predstavuje kombináciu antireflexnej povrchovej vrstvy a mimoriadne odolnej vytvrdzovanej povrchovej vrstvy. Táto povrchová vrstva chráni plastové šošovky s povrchovou vrstvou AR tak, že sú vďaka nej šošovky natoľko tvrdé, že sa ich funkčnosť vyrovná funkčnosti sklenených šošoviek, a dokonca ju prevyšuje: štúdie dokázali, že šošovky s povrchovou vrstvou DuraVision® Platinum sú až trikrát tvrdšie než súčasná generácia plastových šošoviek*!

*Šošovky ZEISS s technológiou DuraVision® Platinum 1,67 v porovnaní s technológiou LotuTec 1,67.

3. Poskytujú tieto šošovky okrem vyššieho vizuálneho komfortu a väčšej odolnosti aj ďalšie výhody?

Áno. Šošovky s technológiou DuraVision® Platinum sú vyrobené z deviatich ultra tenkých vrstiev. Tieto vrstvy majú štyri funkcie: základný materiál najskôr získa vytvrdzovanú povrchovú vrstvu, po ktorej nasledujú rôzne antireflexné povrchové vrstvy a nakoniec povrchová vrstva Clean Coat. Táto horná povrchová vrstva utesní šošovky a vytvorí dokonale hladký povrch. Preto nečistoty a vlhkosť nepriľnú na povrch a šošovky zostanú dlhšie čistejšie. A keď ich bude potrebné vyčistiť, bude samotné čistenie jednoduchšie a praktickejšie.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

4. Znamená to, že moderné povrchové vrstvy s antistatickými vlastnosťami a vlastnosťou odpudzovania vody umožňujú aj jednoduchšie čistenie šošoviek?

Áno. Šošovky s týmito povrchovými vrstvami vykazujú špičkové antistatické vlastnosti, čo znamená, že sa znečistia oveľa neskôr a priťahujú výrazne menej nečistôt. Vrstva odpudzujúca vodu a mastnotu zaručuje jednoduchšie čistenie: šošovky sa dajú jednoducho vyčistiť obrúskami na čistenie šošoviek ZEISS alebo ich môžete podržať pod tečúcou vlažnou vodou a zvyšné kvapky vody z nich striasť. Dokonca ich netreba ani utierať čistiacou handričkou z mikrovláken, pretože kvapaliny jednoducho stečú po povrchu (tento fenomén poznáte z lotosových listov).

5. Aký je najlepší spôsob čistenia šošoviek s povrchovou vrstvou?

Na čistenie šošoviek nepoužívajte tričká, rukávy ani vreckovky – malé častice nečistôt môžu na šošovkách zanechať škrabance. Výsledok: zbohom, dobré videnie! Veľký počet malých škrabancov môže zatieniť povrch šošoviek. Nečistite teda šošovky odevmi, papierovými vreckovkami a podobne.

Na každodenné čistenie odporúčame použiť tečúcu vlažnú vodu alebo čistiaci sprej ZEISS a handričku z mikrovláken na čistenie šošoviek. Medzitým môžete šošovky čistiť pomocou obrúskov na šošovky ZEISS, ktoré nepoškodzujú povrchovú vrstvu. Tieto obrúsky sú zabalené jednotlivo, sú vždy poruke a majú dlhotrvajúci efekt: zaručujú lepšie videnie a dlhšiu životnosť šošoviek.

6. Existujú iné externé faktory, ktoré môžu poškodiť okuliare?

Áno, a je ich veľa! Ich pád, škrabance vyplývajúce z nesprávnej manipulácie a ich vystavenie veľmi nízkym alebo vysokým teplotám – to všetko môže šošovky poškodiť. Teplo vo vozidle počas horúceho letného dňa je tiež situáciou, ktorej sa treba vyvarovať. To isté platí pre saunu alebo ukladanie okuliarov na domáci radiátor: okuliarové šošovky jednoducho neboli vyrobené do takéhoto prostredia. Používatelia často podceňujú nebezpečenstvo častíc nečistôt na šošovkách alebo vo vreckovkách/odevoch, ktoré sa na ich čistenie používajú. To všetko môže viesť k poškriabaniu. Krokom na odstránenie tohto problému je moderná vytvrdzovaná povrchová vrstva: vďaka nej sú šošovky odolnejšie voči poškriabaniu a predlžuje sa ich životnosť.

7. A čo deti? Potrebujú ich šošovky špeciálnu povrchovú vrstvu?

Povrchové vrstvy AR sú pre deti veľmi dôležité – najneskôr v čase, keď nastúpia do školy. Ceny týchto povrchových vrstiev sú veľmi výhodné. Ďalšie informácie získate od optika. Je samozrejmé, že vytvrdzovaná povrchová vrstva je na detských okuliaroch absolútne nevyhnutná. Iba vtedy dokážu okuliare odolať všetkým nárazom a aktivitám každodenného života dieťaťa. Dôležitá informácia: Je vhodné, aby ste si vybrali optika, ktorý pozná špeciálne požiadavky detí. Správny optik kompletne vyšetrí zrak vašej dcéry alebo vášho syna (vyšetrenie bude pre dieťa príjemné) a zaistí, aby dieťa dostalo presne tie okuliare, ktoré budú spĺňať jeho osobné potreby.

8. Vneste do svojho života trocha farby: musia byť slnečné okuliare vždy hnedé?

Hnedé, zelené, sivé – farby, ktoré obyčajne slnečné okuliare mávajú, nie sú úplne vzrušujúce. A svet je pritom veľmi farebným miestom! V závislosti od plánovanej oblasti použitia môže jemný odtieň zvýšiť kvalitu videnia, zdvihnúť sebavedomie a vytvoriť jedinečný moderný štýl. Názvy typu Spicy Red a Pretty Pink hovoria za všetko! Alebo chcete niečo elegantnejšie? Špičkový „čierny odtieň“ ponúka až 95-percentnú absorpciu svetla a rôzne absorpčné úrovne, ktoré odrážajú moderné štýly. Optik vám na požiadanie ponúkne šošovky vo všetkých moderných farbách – s jedným tónovaním, odstupňovaným a moderným dvojfarebným tónovaním. Je dôležité, aby optik vedel, na aké príležitosti a v akých situáciách budete tónované šošovky nosiť: ako každodenné okuliare, ako slnečné okuliare alebo ako okuliare na špeciálne (športové) aktivity? Optik vám s radosťou poradí.

9. Tónované šošovky od spoločnosti ZEISS sú k dispozícii vo všetkých farbách dúhy. Na ktoré aspekty by ste sa mali zamerať?

Tónované šošovky majú veľa výhod: vášmu vzhľadu dávajú veľmi osobný nádych, zlepšujú vnímanie kontrastu, zvyšujú sebavedomie, obmedzujú odlesk spôsobený umelým svetlom, pomáhajú zakryť vrásky a zlepšujú celkový vizuálny komfort. Musia však ladiť s vaším účesom, mejkapom a odevom. Ak nie ste fanúšikom výrazných farieb, budú pre vás ideálnym riešením pastelové odtiene. Tip: Okuliare by mali najviac ladiť s účesom a tvarom vašej tváre – až potom s oblečením. K svetlým a tmavohnedým vlasom sú vhodné takmer všetky odtiene. Ružová a fialová farba sú výborným riešením k ryšavým vlasom. Nezabudnite ani na svoju pleť – tá je tiež veľmi dôležitá. Živé farby sú najvhodnejším riešením k svetlému typu pleti.

Dbajte aj na to, aby odtieň vašich šošoviek a rámu neprebil dominantný očný mejkap. Na zvýraznenie vašich očí sú výbornými prostriedkami očná linka a maskara. Rúž je absolútnou nevyhnutnosťou, aby vaše oči a vaše ústa perfektne ladili. Takto získate vďaka tónovaným šošovkám vzhľad, ktorý hľadáte – či už exotický, alebo elegantný. Vo všeobecnosti platí: čím nápadnejšie sú vaše okuliare, tým jednoduchší by mal byť odev. Inými slovami – keď nosíte tónované šošovky, používajte šperky a iné doplnky uvážlivo! U optika si môžete objednať šošovky v akejkoľvek farbe. Odovzdajte mu farebnú vzorku (napríklad vašu obľúbenú kabelku) a optik objedná šošovky príslušnej farby. Ďalšie informácie o sortimente farieb od spoločnosti ZEISS…

10. Šošovky so samočinným tónovaním – ako vlastne fungujú a pre koho sú vhodné?

Šošovky so samočinným tónovaním na veľa rôznych situácií v našom každodennom živote. Ak nosíte šošovky na predpis a často sa v prostredí s normálnym slnečným žiarením premiestňujete medzi vonkajším a vnútorným prostredím, stojí za to zamyslieť sa nad alternatívnou protislnečnou ochranou vo forme moderných šošoviek so samočinným tónovaním, ako napríklad šošovky ZEISS PhotoFusion®. Na zmenu svetelných podmienok reagujú oveľa rýchlejšie ako predchádzajúce generácie šošoviek so samočinným tónovaním a v prostredí so slnečným žiarením sa upravia na najtmavší odtieň a po návrate do vnútorných priestorov sa za niekoľko sekúnd väčšinou úplne rozjasnia. Rýchlosť procesu rozjasnenia je mimoriadne dôležitá na zaistenie stavu, aby ste neostali v úplnej tme napríklad vtedy, keď z vonkajších priestorov zaliatych slnkom vstúpite do obchodu. Šošovky PhotoFusion® poskytujú aj 100-percentnú ochranu pred UV žiarením na všetkých úrovniach tónovania a zároveň zaisťujú rovnako vysoké štandardy optickej kvality. Šošovky so samočinným tónovaním ZEISS Photofusion® sú dostupné vo všetkých farbách a typoch dizajnu, o ktorých informovaní ľudia vedia, že sa túto sezónu budú nosiť! Je jedno, či ide o ležérny štýl, štýlovosť, eleganciu alebo produkty pre deti. Ďalšie informácie o nových šošovkách so samočinným tónovaním od spoločnosti ZEISS...

Všimli ste si niekedy, že pri izbovom osvetlení so strednou úrovňou jasu privierate oči? Šošovky so samočinným tónovaním sú určené aj na tieto situácie. Hladko sa prispôsobia akýmkoľvek svetelným podmienkam a zaisťujú komplexné uvoľnené a komfortné videnie.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Konštantná dokonalá viditeľnosť vďaka špičkovým povrchovým vrstvám Inovačné povrchové úpravy okuliarových šošoviek, ktoré optimálne chránia okuliarové šošovky a zvyšujú vizuálny komfort

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Modré svetlo: klady a zápory Koľko modrého svetla potrebujeme? Ako a kedy sa pred ním máme chrániť?

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty