Ktorý rám a aké šošovky?

Dokonalý rám na dokonalé videnie a štýlový vzhľad

Keď budete vedieť, aký typ šošoviek budete potrebovať, a keď si vyberiete požadované vlastnosti, posledným krokom bude výber dokonalého rámu. Nie každé okuliare každému pristanú a je prirodzené, že budete musieť pamätať na niektoré poznatky, vďaka ktorým skombinujete svoje šošovky s dokonalým rámom.

Žiadne univerzálne odporúčanie týkajúce sa kombinácie perfektného rámu a ideálnych šošoviek neexistuje. Platí však zlaté pravidlo – počas výberu rámu neprihliadajte iba na vizuálne aspekty a s optometristom prediskutujte nasledujúce oblasti: Kde a ako budete okuliare väčšinu času používať? Aké sú vaše zvyky? Chcete nosiť okuliare napríklad pri športe?

Okuliare bez obruby

Okuliare bez obruby sú veľmi moderné a elegantné. Sú ľahké a žiadnym spôsobom nenarúšajú vzhľad tváre. Niektoré z nich sú však pomerne krehké. V prípade takýchto okuliarov je potrebné zvážiť použitie plastových šošoviek, ktoré sú menej náchylné na prasknutie ako sklenené šošovky.

Nylonové okuliare

Aj nylonové okuliare sú mimoriadne ľahké. Tieto šošovky sú upevnené použitím nylonového vlákna v hornej alebo dolnej časti polovičných okuliarov (v niektorých prípadoch aj na bočnej strane rámových obrúb). Výsledkom je vzhľad čiastočne bezobrubových okuliarov.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Detské okuliare

Detské okuliare sú obyčajne vybavené plastovými šošovkami s cieľom minimalizovať riziko zranenia oka v prípade rozbitia skla. Znamená to, že aj rámy, ktoré na detské okuliare vyberiete, by mali byť pevné a odolné voči prasknutiu, aby okuliare nenarúšali a neobmedzovali mobilitu dieťaťa.

Okuliare na šport

Ak plánujete nosiť okuliare počas športovania alebo ak si vaša práca vyžaduje množstvo fyzickej aktivity, je nevyhnutné, aby ste si vybrali odolný rám a plastové šošovky. Vhodným rámom je rám z kovu alebo plastu. Najmä v rámci špecifických atletických aktivít, ako napríklad bicyklovanie, beh alebo loptové hry, je potrebné používať prehnutý rám, ktorý chráni zrak pred vetrom, hmyzom, nečistotami a pod. Ak si vyberiete takýto rám, budete potrebovať špeciálne šošovky ktoré sú konkávne.

Okuliare s progresívnymi šošovkami

Ak budete mať okuliare s progresívnymi šošovkami, požiadajte optometristu, ktorý vám poradí s výberom špeciálneho rámu, aby ste mohli optimálne využívať všetky oblasti šošoviek na rôzne vzdialenosti. S prihliadnutím na skutočnosť, že dolná časť progresívnych šošoviek je určená na čítanie, sa vždy predpokladá minimálna výška prispôsobenia tak, aby ste mohli pohodlne využívať celý dolný rozsah na čítanie.

Tieto výšky určuje optometrista počas merania vzdialenosti od stredu zrenice po dolný koniec rámu. Výsledok – progresívne šošovky sa nedajú použiť do každého typu rámu.

Generácie moderných progresívnych šošoviek, pre ktoré sa ujal názov „Short-Design“, boli vyvinuté špeciálne do moderných plochých rámov. Ďalšie informácie získate od svojho optometristu.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Okuliare, kontaktné šošovky alebo laserový chirurgický zákrok – ktoré riešenie je pre vás to správne? Približne polovica populácie má so zrakom. Keďže je však k dispozícii vhodné riešenie takmer všetkých problémov so zrakom, nemusíte sa báť.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Lepšie videnie s novými okuliarmi Čo je dôležité v prípade prispôsobených okuliarov? Informácie o spôsobe interakcie očí pacienta.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

ZEISS na Vašich okuliarových šošovkách Gravúra - vaša záruka, náš sľub

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Absolvujte skríningový online test zraku a zistite, ako kvalitne vidíte. Tu môžete po kliknutí zistiť online, či nastal čas na ďalší test zraku.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty