Ktorý rám a aké šošovky?

Dokonalý rám na dokonalé videnie a štýlový vzhľad

Keď budete vedieť, aký typ šošoviek budete potrebovať, a keď si vyberiete požadované vlastnosti, posledným krokom bude výber dokonalého rámu. Nie každé okuliare každému pristanú a je prirodzené, že budete musieť pamätať na niektoré poznatky, vďaka ktorým skombinujete svoje šošovky s dokonalým rámom.

Žiadne univerzálne odporúčanie týkajúce sa kombinácie perfektného rámu a ideálnych šošoviek neexistuje. Platí však zlaté pravidlo – počas výberu rámu neprihliadajte iba na vizuálne aspekty a s optometristom prediskutujte nasledujúce oblasti: Kde a ako budete okuliare väčšinu času používať? Aké sú vaše zvyky? Chcete nosiť okuliare napríklad pri športe?

Okuliare bez obruby

Okuliare bez obruby sú veľmi moderné a elegantné. Sú ľahké a žiadnym spôsobom nenarúšajú vzhľad tváre. Niektoré z nich sú však pomerne krehké. V prípade takýchto okuliarov je potrebné zvážiť použitie plastových šošoviek, ktoré sú menej náchylné na prasknutie ako sklenené šošovky.

Nylonové okuliare

Aj nylonové okuliare sú mimoriadne ľahké. Tieto šošovky sú upevnené použitím nylonového vlákna v hornej alebo dolnej časti polovičných okuliarov (v niektorých prípadoch aj na bočnej strane rámových obrúb). Výsledkom je vzhľad čiastočne bezobrubových okuliarov.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Detské okuliare

Detské okuliare sú obyčajne vybavené plastovými šošovkami s cieľom minimalizovať riziko zranenia oka v prípade rozbitia skla. Znamená to, že aj rámy, ktoré na detské okuliare vyberiete, by mali byť pevné a odolné voči prasknutiu, aby okuliare nenarúšali a neobmedzovali mobilitu dieťaťa.

Okuliare na šport

Ak plánujete nosiť okuliare počas športovania alebo ak si vaša práca vyžaduje množstvo fyzickej aktivity, je nevyhnutné, aby ste si vybrali odolný rám a plastové šošovky. Vhodným rámom je rám z kovu alebo plastu. Najmä v rámci špecifických atletických aktivít, ako napríklad bicyklovanie, beh alebo loptové hry, je potrebné používať prehnutý rám, ktorý chráni zrak pred vetrom, hmyzom, nečistotami a pod. Ak si vyberiete takýto rám, budete potrebovať špeciálne šošovky ktoré sú konkávne.

Okuliare s progresívnymi šošovkami

Ak budete mať okuliare s progresívnymi šošovkami, požiadajte optometristu, ktorý vám poradí s výberom špeciálneho rámu, aby ste mohli optimálne využívať všetky oblasti šošoviek na rôzne vzdialenosti. S prihliadnutím na skutočnosť, že dolná časť progresívnych šošoviek je určená na čítanie, sa vždy predpokladá minimálna výška prispôsobenia tak, aby ste mohli pohodlne využívať celý dolný rozsah na čítanie.

Tieto výšky určuje optometrista počas merania vzdialenosti od stredu zrenice po dolný koniec rámu. Výsledok – progresívne šošovky sa nedajú použiť do každého typu rámu.

Generácie moderných progresívnych šošoviek, pre ktoré sa ujal názov „Short-Design“, boli vyvinuté špeciálne do moderných plochých rámov. Ďalšie informácie získate od svojho optometristu.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Tajomstvo perfektného dizajnu okuliarových šošoviek Na poskytnutie prispôsobeného riešenia sa vyžaduje mnoho skúseností, matematika a presné znalosti potrieb používateľa okuliarov

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Plastové alebo sklenené šošovky? Ktorý materiál je pre jednotlivých pacientov najvhodnejší? Pred nákupom okuliarov sa oboznámte s problematikou a následne si budete môcť užívať lepšie videnie.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Oftalmologická optika dneška: Ako sa za posledných 10 rokov zmenilo poradenstvo v oblasti optiky Tím LEPÅ IEHO VIDENIA sa porozprával sâ ¯Volkerom Meyerom aâ ¯Heinrichom Rathom zâ ¯univerzity vâ ¯Aalene vâ ¯Nemecku

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Zariadenia pre slabozraké osoby do práce: Keď lepšie videnie jednoducho nestačí Presné lupy ZEISS pre všetkých, ktorí v práci potrebujú ostrý zrak na pozorovanie detailov

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty