Zabezpečenie perfektného zraku detí

Detské okuliare musia spĺňať náročné štandardy

Okuliare pre deti musia byť odolné a vydržať aktivity, ako napríklad šport, škola a voľný čas. Detské okuliare by mali byť nerozbitné, flexibilné a čo najľahšie.

V dnešnej dobe to však už nepredstavuje žiadny problém. K dispozícii je nesmierne široký výber módnych rámov a časy, keď boli šošovky tučné ako nerozbitné sklo, sú dávno preč. Existuje niekoľko parametrov, na ktoré by ste sa počas hľadania perfektného modelu mali zamerať. Spoľahlivé okuliare sú nevyhnutné špeciálne na zábavu, hry a šport.

To, čo platí pre dospelých, platí, prirodzene, aj pre deti: Okuliare musia úplne kompenzovať zrakový problém. Takto bude možné zabezpečiť perfektný zrak a vnímanie počas celého detstva človeka. Hry a šport si vyžadujú, aby malo vaše dieťa vynikajúce okuliare. U adolescentov sa stále vyvíjajú ich koordinačné a motorické vlastnosti. Preto je veľmi dôležité, aby deti so zrakovými problémami nosili okuliare, vďaka ktorým deti nadobudnú zrak na úrovni 20/20.

Schopnosti týchto mladých ľudí správne odhadnúť vzdialenosť a vplyv prekážok alebo pohyblivých predmetov závisia od dobrého zraku.

Tu sa to však nekončí. Keď čítate knihu alebo informácie na tabuli v škole, keď sa hráte s inými alebo študujete pri počítači, a to aj počas sledovania televízneho vysielania – oči detí musia „pracovať nadčas“. Je absolútne nevyhnutné, aby deti, ktoré musia prechádzať premávkou, mali dobré okuliare. Dbajte na to, aby zrakové pomôcky dieťaťa spĺňali všetky nasledujúce požiadavky, a pamätajte si – oči vášho dieťaťa sú vzácne:

  • Mimoriadna odolnosť voči rozbitiu
  • Spoľahlivá odolnosť voči poškriabaniu
  • Komplexná antireflexná povrchová vrstva
  • Clean Coat na zabezpečenie komplexne zreteľného zraku a jednoduché čistenie
  • Dokonale sadnú
  • Optimálne funkcieTip: Najmä v týchto dňoch, keď sa škola znova začala (a to nie je rada iba pre rodičov prvákov), odporúčame: Dajte dieťaťu vyšetriť zrak. Zrak môže skontrolovať optometrista. Skúste sa informovať v poisťovni, do akej miery hradí okuliare pre dieťa. Test zraku netrvá dlho a dieťa bude môcť začať školský rok bez toho, aby bolo znevýhodnené horším zrakom, keď sa bude snažiť prečítať informácie uvedené na tabuli alebo v knihách.

Výskum priniesol nasledujúce výsledky: Čím skôr začne dieťa vnímať svet pomocou kvalitných šošoviek a značkových okuliarov, tým lepšie sa bude jeho zrak rokmi vyvíjať. V dnešnej dobe už našťastie neplatí, že deti, ktoré nosia okuliare, sú vystavené posmechu.

Vďaka hrdinom v románoch bude väčšina detí rada, keď sa im zlepší zrak, a to aj vtedy, keď budú nosiť detské okuliare. Ďalší dôležitý faktor: Trávenie času vonku je pre detské oči prínosné. Dve až tri hodiny strávené v prostredí s prirodzeným svetlom denne znižujú podľa austrálskych výskumníkov riziko ďalšieho zhoršovania zraku dieťaťa.

Rámy vyrobené z flexibilného ľahkého kovu sú pre deti mimoriadne vhodné. Šošovky by mali byť vyrobené z ľahkých plastových materiálov, ktoré výrazne obmedzujú riziko zranenia. Optometrista nesie zodpovednosť za to, že detské okuliare dieťaťu dokonale „sadnú“. Okuliare by nemali byť nasadené príliš natesno ani voľne a nikdy by nemali vyvíjať tlak na uši.

Tip: Navštívte takého optometristu, ktorý dieťaťu vystaví servisnú kartu. Tak budete mať poruke odborníkov na okuliare aj po ich kúpe.

Pravidelné doplnkové služby, ktoré by mala zahŕňať servisná karta dieťaťa, sú tieto:Periodic spectacle inspections

  • pravidelné kontroly okuliaro
  • úpravy a nastavenia okuliaro
  • ultrazvukové čistenie okuliarov

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Oči vašich detí Dieťa hneď po narodení vidí. Jeho zraková ostrosť sa však musí postupne vyvinúť

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty