Môj zrakový profil – výnimočný test videnia od ZEISS

Zadajte si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnej korekcie od spoločnosti ZEISS

Môj zrakový profil od spoločnosti ZEISS vám ukáže, aké výzvy stoja pred Vaším videním v každodennom živote a ktoré riešenia od spoločnosti ZEISS vám pomôžu prekonať ich.

Informácie, ktoré poskytnete o svojom osobnom životnom štýle, umožnia vytvoriť Váš individuálny vizuálny profil, ktorý pomôže vášmu optikovi navrhnúť vám optimálne riešenie potrieb počas osobného stretnutia. V kombinácii s výsledkami vyšetrenia oka dostanete šošovky ZEISS, ktoré boli presne prispôsobený vášmu osobnému životnému štýlu a vizuálnym návykom.

Naše oči neboli evolučne prispôsobené pre moderný svet

Existujú rôzne dôvody, prečo sú informácie o vašom osobnom životnom štýle a vizuálnych návykoch pre vášho optika ZEISS veľmi dôležité.

Vznik nových technológií a používanie digitálnych zariadení v posledných rokoch dramaticky zmenil náš každodenný osobný a pracovný život. Každý deň strávime v priemere päť hodín sledovaním našich smartfónov, tabletov alebo televíznych obrazoviek. Pozeráte sa na vaše mobilné telefóny až 80 krát denne. A tento trend sa zvýrazňuje.

Zvýšené nároky na naše oči sa rozširujú aj o šoférovanienie. Zlé počasie a zlé svetelné podmienky však stále predstavujú výzvu, ale podráždenie spôsobené oslnením a zvýšené používanie navigačných systémov vo vozidlách vyžaduje, aby sa naše oči nepretržite menili pohľadové vzdialenosti z blízka na diaľku a opakovane sa zameriavali na malé informačné displeje. To si vyžaduje maximálny výkon zo strany našich očí, ktoré od veku 30 rokov už túto záťaž nemusia znášať bez následkov.

Či už v práci alebo v súkromí, tieto technologické pokroky nie sú len revolúciou v spôsobe nášho života, ale aj výrazný stresový faktor pre naše oči v práci, ako aj v súkromí.

Zmapujte si svoje vizuálne návyky

ZEISS vyvinula nástroj na analýzu zraku, ktorý môžete použiť na určenie svojich osobných vizuálnych návykov. Vision Profile od spoločnosti ZEISS mapuje vaše vizuálne požiadavky z nasledujúcich oblastí života:

  • Pracovný svet
  • Denné činnosti
  • Digitálne aktivity
  • Mobilita
  • Voľnočasové aktivity

Konečným výsledkom je váš osobný zrakový profil a odporúčaný návrh optimalizovanej korekcie od spoločnosti ZEISS, ktoré je presne prispôsobené vašim osobným vizuálnym návykom - všetko zadarmo a bez záväzkov.

Potom si môžete vziať svoj osobný vizuálny profil vo forme výtlačku alebo QR kódu do optiky ZEISS vo vašom regióne. Očná optika potom vykoná vyšetrenie zraku. S výsledkami zrakového profilu My Vision Profile a očného vyšetrenia vám váš optik poradí a odporučí riešenie ZEISS, ktoré je najvhodnejšie pre vaše potreby.

Môj zrakový profil

Ujasnite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.