U optika: dôverujte tomu, čo vám vyberie optik!

Odborné znalosti optika sú základom pri kúpe okuliarov

Okuliare sú stále až príliš často považované za nutné zlo. Spozorujeme, že nevidíme tak dobre ako predtým, zájdeme na očný test a od optika si necháme predpísať vhodné okuliare. Stojí nás to drahocenný čas a peniaze. A občas, keď si vyzdvihneme nové okuliare, nie sme s výsledkom celkom spokojní.

Oči sú naším najdôležitejším zmyslovým orgánom. Slabý zrak zhoršuje kvalitu nášho života a môže dokonca predstavovať nebezpečenstvo, napríklad v doprave či práci. Potreba vidieť dobre sa žiaľ často podceňuje.

Okuliare sú jedinečné pre každého jednotlivca. Pred výrobou nevie nikto povedať, ako dobre bude nositeľ v skutočnosti vidieť alebo aké pohodlné budú jeho nové okuliare v každodennom živote. Ukážky a vhodné šošovky v skúšobnom ráme vám síce môžu poskytnúť prvotnú predstavu o kvalite videnia, ktorú vám sprostredkujú vaše nové okuliare, no hotový produkt nemôžete otestovať skôr, ako sa vyrobí.

Rozdiel je v tom, či vám optik odporučí najlepší možný produkt, ktorý bude zodpovedať vášmu osobnému problému so zrakom, návykom a samozrejme rozpočtu. Inak povedané, práca optika, podobne ako lekára, je záležitosťou dôvery. My v ZEISS BETTER VISION by sme vám radi ponúkli zopár tipov o tom, aké prípravy by ste mali uskutočniť pred návštevou optika a ako sa môžete uistiť, aby vám poradil správne. Naším cieľom je, aby ste s vašimi novými okuliarmi videli rovnako prirodzene ako predtým, než ste potrebovali okuliare.

Kontrolný zoznam na nákup nových okuliarov

Okuliare na blízko a na diaľku, progresívne okuliare, športové okuliare, okuliare na čítanie alebo okuliare na pracovisko: čo potrebujete vedieť?

Zdravie + prevencia 1.11.2017

Tags:

Problémy so zrakom aj napriek novým okuliarom?

Je možné, že nato, aby ste plne využili potenciál nových okuliarov, si na ne budete musieť zvyknúť

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Všetko, čo potrebujete vedieť o našich nových presných šošovkách ZEISS Lepší zrak vďaka správnym okuliarom na prácu a aktivity vo voľnom čase

29.11.2017

Tags:

Môžu nesprávne okuliare alebo silné svetlo poškodiť zrak? Povieme vám, čo sa stane, keď musia vaše oči „ťažko pracovať“

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Keď sú okuliare príliš úzke. Najlepšie tipy na uvoľnené videnie a dokonalé nasadenie. Existuje niekoľko kritérií, ktoré sú z hľadiska optimálneho videnia absolútne najdôležitejšie, a to bez ohľadu nato, či ide o bočné strany, nosový mostík alebo okuliarové rámy.

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Carl Zeiss Vision – vždy sa môžete spoľahnúť, že dostanete niečo extra Už viac ako 160 rokov pomáha inovačné nadšenie spoločnosti Carl Zeiss zlepšovať svet zraku

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Ako si uchovať zdravé oči Náš najdôležitejší zmyslový orgán je potrebné chrániť a starať sa oň. V tejto oblasti existuje veľa vecí, na ktoré je potrebné prihliadať.

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Prečo sa dobrí optici so svojimi pacientmi neponáhľajú Ako môže dôkladná konzultácia prispieť k vášmu optimálnemu zraku

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Tajomstvo perfektného dizajnu okuliarových šošoviek Na poskytnutie prispôsobeného riešenia sa vyžaduje mnoho skúseností, matematika a presné znalosti potrieb používateľa okuliarov

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Plastové alebo sklenené šošovky? Ktorý materiál je pre jednotlivých pacientov najvhodnejší? Pred nákupom okuliarov sa oboznámte s problematikou a následne si budete môcť užívať lepšie videnie.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí