Okuliare pre deti: berieme deti k optikovi

Zopár tipov týkajúcich sa detského zraku a okuliarov pre deti

Sú naše oči naším najdôležitejším zmyslovým orgánom? Dokonca dôležitejším ako naša koža, nos, uši a jazyk? Na túto otázku sa odpovedá ťažko. Jedno je však isté: keď máme nejakú zrakovú poruchu, následkom nej sa zhorší naša orientácia a život si viac neužívame ako predtým. Obzvlášť to platí pre deti. Predovšetkým to je prípad sveta, v ktorom v súčasnosti prevládajú vizuálne dojmy. Preto by sme my ako rodičia mali venovať zvláštnu pozornosť očiam našich detí a ich vizuálnemu vývoju. Portál BETTER VISION pre vás pripravil niekoľko tipov o detskom zraku a okuliaroch pre deti, ktoré vám pomôžu poradiť si s týmto náročným a dôležitým problémom.

Ako rozpoznať, či má vaše dieťa slabý zrak –

urobte z kontroly zraku hru, ktorá ich bude baviť.

Optik Hendrik Gausepohl odporúča pozorne sledovať vývoj zraku dieťaťa. Ak si všimnete akékoľvek príznaky škúlenia, šklbania alebo šednutia zrenice, okamžite sa obráťte na optika. To platí aj vtedy, ak sa očné choroby alebo slabý zrak vyskytujú tiež v rodine. Ďalším varovným znakom je stav, keď sa bábätká nepokúšajú nadviazať očný kontakt s osobou, ktorá k nim rozpráva.

Šošovky detských očí sú stále veľmi jemné a môžu veľmi účinne akomodovať, tzn. bez problémov sa môžu prispôsobiť rôznym vzdialenostiam. Ak jedno oko nefunguje tak dobre ako druhé, rodičia si niekedy nevšimnú, že „dobré“ oko v skutočnosti vyvažuje to „zlé“. Oči dieťaťa preto odporúčame nechať vyšetriť už v útlom veku, najlepšie vo veku troch rokov.

Návšteva optika je absolútne nevyhnutná ešte predtým, ako dieťa začne navštevovať školu. Očné vyšetrenie vo veku 14 rokov je dôležité, aby sa zistili prípadné zmeny v očiach dospievajúceho človeka, predovšetkým krátkozrakosti. Ďalšie vyšetrenie sa potom štandardne uskutoční, keď už dospelý človek žiada o svoj prvý vodičský preukaz.

Správne okuliare pre deti

Rozhodnúť sa nikdy nie je jednoduché. Pri výbere okuliarových rámov pre dieťa nie je dôležitým faktorom iba vzhľad.

Zdravie + prevencia 16. 10. 2017

Tags:

Zabezpečenie perfektného zraku detí

Detské okuliare musia spĺňať náročné štandardy

Ako funguje zrak 16. 10. 2017

Tags:

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí