Minerálne šošovky pre používateľov progresívnych šošoviek: šošovky pre fanúšikov

Ďalší vývoj portfólia progresívnych minerálnych šošoviek ZEISS – prečo sú tieto šošovky nevyhnutnosťou

Plastové šošovky vďaka vlastnostiam, ako napríklad nízka hmotnosť a vysoká odolnosť voči rozbitiu, postupne predbehli minerálne šošovky – ak sa teda dá veriť oficiálnym číslam. V spoločnosti ZEISS však ďalšiemu vývoju minerálnych šošoviek prikladáme rovnakú dôležitosť. Šošovky vyrobené z tohto materiálu majú tiež vlastné, špecifické výhody. Portfólio progresívnych šošoviek ZEISS je v tejto oblasti stredobodom pozornosti. O prvých okuliarových šošovkách na svete je známe, že boli vyrobené z minerálneho skla. Sklenené šošovky, ktoré v ôsmom storočí pred Kristom vyvinuli asýrski remeselníci, boli vďaka vynikajúcim optickým vlastnostiam rovnako perfektným riešením pre používateľov okuliarov ako v súčasnosti.

Ste v práci alebo počas pestovania svojich záľub špeciálne vystavení prachu alebo nečistotám? Ste veľkým fanúšikom čistoty a optického výkonu minerálnych šošoviek? Alebo považujete za dôležitú predovšetkým ich odolnosť? Ak áno, minerálne šošovky ZEISS môžu pre vás predstavovať riešenie.

Plastové šošovky bývajú obyčajne prvou voľbou pre športové alebo detské okuliare, keďže sú ľahšie a odolnejšie voči nárazom. Je však nepochybné, že presná optika, ako napríklad šošovky fotoaparátu, mikroskopu a teleskopu, ako aj dotykové obrazovky moderných smartfónov, je vyrobená z minerálneho skla. Sklo má veľmi tvrdý, hladký povrch, odolný voči poškriabaniu, vďaka čomu sa možno vyhnúť jemným škrabancom na šošovkách v prašných prostrediach.

Vysoké indexy lomu umožňujú vyrábať tenšie a štíhlejšie šošovky, čo zvyšuje atraktívnosť vzhľadu používateľa a jeho oči vyzerajú prirodzenejšie – a to aj v prípade predpisov s vysokým optickým výkonom.


Stručný prehľad hlavných výhod minerálnych šošoviek:

  • Špičkový optický výkon
  • Väčšia povrchová tvrdosť
  • Vysoká odolnosť voči poškriabaniu
  • Mimoriadna trvanlivosť


Mnohí výrobcovia okuliarových šošoviek nanešťastie už neinvestujú do vývoja portfólia vlastných minerálnych šošoviek. Fanúšikovia minerálnych šošoviek sa však nemusia obávať, pretože je poruke portfólio optimalizovaných minerálnych progresívnych šošoviek ZEISS. Progresívne šošovky ZEISS Individual, ktoré je možné vďaka technológii Freeform vyrábať s vysokou mierou prispôsobenia a individualizácie, sú k dispozícii v ľubovoľnej kombinácii rámov, šošoviek a predpisov. Minerálne progresívne šošovky ZEISS je okrem toho možné prispôsobiť vzhľadom na rozsah videnia do strednej vzdialenosti a na blízko. S cieľom umožniť dokonalé videnie najmä v noci, za úsvitu a súmraku môže optik ZEISS prispôsobiť minerálne šošovky aj pomocou technológie optimalizácie i.Scription®.

Prečo sú minerálne šošovky natoľko odolné?

Prečo sú minerálne šošovky natoľko odolné?
Schematický diagram molekúl v minerálnej šošovke (1,6) – vľavo – v porovnaní s neštruktúrovanými molekulami plastovej šošovky – vpravo.

Tajomstvo minerálnych šošoviek spočíva s silnej materiálovej väzbe a hustej 3D štruktúre molekúl. Takto sa zaistí dlhodobá funkčnosť šošoviek, pretože hladký povrch v prvom rade zabraňuje vytváraniu jemných škrabancov.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Spoločnosť ZEISS mení definíciu progresívnych šošoviek! Za posledné roky sa požiadavky kladené na náš zrak neuveriteľne zvýšili. Tím LEPŠIEHO VIDENIA sa porozprával s Laurou Rochovou o tom, ako nové portfólio progresívnych šošoviek od spoločnosti ZEISS reaguje na tieto zmeny.

Pracovný život 16. 10. 2017

Tags:

Varifokálne okuliare s rozdielom Existuje dokonalý pár varifokálnych okuliarov na každú príležitosť: do práce aj na obľúbenú záľubu alebo šport?

Pracovný život 16. 10. 2017

Tags:

Progresívne šošovky – malé umelecké diela Perfektný dizajn okuliarov vedie k vytvoreniu ideálnej prispôsobenej zrakovej pomôcky pre ľudí so zrakovými problémami

Pracovný život 16. 10. 2017

Tags:

Súvisiace produkty