Tie správne šošovky pre motocyklistov a vodičov automobilov so sťahovacou strechou

Vyššia bezpečnosť premávky: užite si vedenie vozidla so správnymi okuliarmi

Medzi mnohé radosti, ktoré kraľujú príchodu jari, nepatria iba prvé teplé slnečné lúče a prebúdzajúca sa príroda, ale aj zvyšujúci sa počet vozidiel so sťahovacou strechou a motocyklov, ktoré vidíme na cestách. Je príjemné cítiť slnko na pokožke a jemnú vôňu kvetov: ak však nemáte dobré slnečné okuliare, jazda motocyklom alebo vozidlom so sťahovacou strechou sa môže zmeniť na nepríjemný zážitok.

Slnko, vietor alebo hviezdy – ak si chcete neobmedzene užívať všetku zábavu, ktorú ponúka motocykel alebo automobil so sťahovacou strechou, je absolútne nevyhnutný perfektný okuliarový rám so šošovkami vysokej kvality. Iba týmto spôsobom si vodiči môžu chrániť oči pred slnečným žiarením, malým hmyzom a vetrom.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Keď si kupujete okuliare, je vhodné, aby ste sa zamysleli nad niekoľkými oblasťami.

Pri hľadaní vhodného rámu zohráva dôležitú úlohu jeho praktickosť. Okuliare by sa mali dať jednoducho nasadiť a zložiť, keď máte nasadenú prilbu, mali by vyhovovať z hľadiska anatómie vašej hlavy a mali by riadne držať bez toho, aby spôsobovali odtlačky. Optik vám ponúkne na výber zo širokej škály možností. Ideálnym riešením (najmä pre motocyklistov) na minimalizáciu rizík poranenia v tom najhoršom prípade sú plastové šošovky odolné voči otrasom a flexibilný rám s plochými a elastickými bočnými špičkami. Aj nosové podložky by mali byť flexibilné, aby v prípade, že vám prilba sedí natesno, nezostávali na nose žiadne nepríjemné alebo bolestivé odtlačky. Pri vozidlách so sťahovacou strechou neexistujú v oblasti výberu rámu žiadne hranice. 

Tip pre motocyklistov: Prilba by v optimálnom prípade nemala mať tónovaný priezor. Tieto tipy priezorov zakazuje v mnohých krajinách zákon. Lepším riešením sú fotochromatické šošovky alebo šošovky so samočinným tónovaním. Aktuálnou špičkou v tomto sortimente sú šošovky Transitions. Tieto šošovky majú fotocitlivú povrchovú vrstvu a poskytujú optimálnu ochranu zraku. Špeciálna vlastnosť šošoviek s technológiou Transitions®: ich tónovanie sa prispôsobí každej svetelnej situácii, t. j. vždy si budete môcť užívať komfortný zrak – bez odlesku. Na úpravu motocyklových okuliarov si k optikovi so sebou vezmite aj prilbu.
n Vodiči vozidiel so sťahovacou strechou a motocyklisti by mali mať šošovky vyrobené z plastu. Sú odolnejšie voči otrasom ako sklenené šošovky – a sú aj ľahšie. Mimoriadne dôležitou vlastnosťou je antireflexná povrchová vrstva a na plastových šošovkách aj vytvrdzovaná povrchová vrstva, ktorá je odolná voči poškriabaniu. Alternatívne si môžete vybrať šošovky ZEISS so špeciálnymi technológiami na optimálnu ochranu pred odleskom, napríklad s polarizačnými filtrami. Tieto šošovky filtrujú rozptýlené svetlo a odrazy od jasných povrchov a minimalizujú extrémne odlesky. Znamená to vyššiu bezpečnosť v prostredí s ostrým slnečným svetlom, a to najmä na vozovke po dažďových prehánkach.

Jednými z polarizačných šošoviek ponúkaných spoločnosťou ZEISS je prémiové riešenie SkyPol®. Tieto šošovky poskytujú okrem mnohých výhod polarizácie aj zdokonalené vnímanie farieb a kontrastu.

Šošovky Clarlet® Loop sú naozaj špeciálne a extrémne moderné. Vďaka používaniu špeciálnej technológie si môžu používatelia okuliarov vyberať módne rámy alebo športové rámy s tvarovanými šošovkami – aj s osobným predpisom – bez ohľadu na to, či ide o progresívne, alebo jednoduché šošovky. Špičkový dizajn a výroba týchto šošoviek umožňujú pri nosení maximálny komfort. Takto sa nielenže získa optimálna ochrana pred vetrom, prachom a hmyzom, ale sa aj obmedzené videnie a pocit napätia v očiach stane minulosťou. Ďalšia výhoda: šošovky sú veľmi ľahké a odolné voči rozbitiu.

Pre motocyklistov a vodičov vozidiel so sťahovacou strechou je dôležité, aby v zadnom zrkadle a bočných zrkadlách videli, čo sa deje v ich okolí, bez toho, aby museli neustále otáčať hlavu. Preto nie je použitie veľmi malých šošoviek alebo veľmi malých tvarov šošoviek vhodné.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

A odrazu vidíte viac – dokonca aj v noci a pri nedostatku svetla Lepší zrak pri nočnej slepote a slabom zraku v noci vďaka inovatívnym šošovkám

Šoférovanie + mobilita 24.11.2017

Tags:

Žite život naplno a užite si zrak bez stresu: Digitálne šošovky ZEISS vypĺňajú medzeru medzi jednoduchými a progresívnymi šošovkami!

Šoférovanie + mobilita 16.10.2017

Tags:

Najlepšie okuliarové šošovky na vedenie vozidla – bezpečne dorazte do cieľa Na čo však musia spotrebitelia myslieť, keď si kupujú okuliare na vedenie vozidla?

Šoférovanie + mobilita 16.10.2017

Tags:

Aký je dôvod na druhé okuliare Existuje veľa situácií, v ktorých sa z druhých okuliarov stáva váš najdôležitejší partner.

Šoférovanie + mobilita 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty