Dokonalé okuliare pre hráčov golfu

Kľúč k lepšiemu hendikepu

Oslepujúce slnečné žiarenie, zlomy na greene, časté prechody svetla a tieňov, ostrý kontrast: golf skrýva mnohé výzvy, ktoré štandardné okuliare ani slnečné okuliare nedokážu splniť. Na dosiahnutie perfektnej viditeľnosti a vysnívaného hendikepu potrebujete správne okuliare s profesionálne prispôsobenými šošovkami. Aký typ okuliarov však hráči golfu naozaj potrebujú?

Keď si hráči golfu vyberajú okuliarové šošovky a rámy, ktoré vlastnosti sú dôležité?

Typická situácia počas golfu: pri oslepujúcom slnečnom žiarení je problematické sledovať loptičku. Tradičné slnečné okuliare nepostačujú, keďže okrem stmavnutia videnia obmedzujú vnímanie kontrastu. Teraz je k dispozícii riešenie tohto problému: špeciálne okuliare, ktoré boli špeciálne navrhnuté na splnenie tejto výzvy. Okuliare na golf by ideálne mali obsahovať veľké tvarované šošovky a vhodne zakrivený rám. Ak hráte golf, dokážu iba tieto šošovky bezpečne spĺňať potreby vašich očí a zároveň im poskytujú úplnú ochranu pred UV žiarením.

Na trhu existuje mnoho okuliarov, ktoré nesú označenie „pre hráčov golfu“. Tieto okuliare však neboli upravené podľa individuálnych potrieb každého používateľa. Na golfe nebudete môcť využiť svoj plný zrakový potenciál – a výsledkom bude horší hendikep. Perfektný zrak je možné dosiahnuť iba vtedy, keď budú tieto šošovky prispôsobené osobným zrakovým potrebám každého hráča golfu. Aj v prípade, že potrebujete šošovky s vysokou hodnotou predpísaného výkonu, pomôže vhodný dizajn šošoviek od spoločnosti ZEISS eliminovať rozmazanie na okraji šošoviek, vďaka čomu si budete môcť užívať špičkový zrak bez skreslenia. 90 percent našich pohybov spočiatku koordinujú oči. Problémy, akými sú napríklad svalová bolesť, pocit napätia v krku a obávaný „golfový lakeť“, často spôsobuje nedostatočné videnie. Profesionálne upravené šošovky môžu tieto nepríjemné stavy odstrániť.

Čím ľahší rám, tým lepšie. Moderné materiály okuliarových rámov – titán je dokonalým príkladom – umožňujú vyrábať extrémne ľahké okuliare. Veľmi pohodlne sa nosia a po nasadení dobre„sedia“, pretože sa ľahký rám v porovnaní s ťažším rámom menej šmýka po nose. Polovičné bezobrubové rámy s veľkými šošovkami sú ideálnym riešením, pretože maximalizujú zorné pole. Malé šošovky nie sú vhodné, pretože sa cez ich hornú časť budete môcť pozerať. Hráči golfu trvalo a rýchlo menia svoj pohľad z oblohy na green. To znamená aj konštantné pohyby hlavou, ktoré vedú k únave – a ovplyvňujú výkon hráča.

Tip na tónovanie: Najlepším riešením na zdokonalenie kontrastu na zelenom povrchu je svetlá až tmavá purpurová a žltooranžová. Tieto odtiene zlepšujú vizuálny komfort a majú aj praktický efekt: vnímanie hĺbky je optimalizované a obrysy greenu sú jasnejšie. Zlomy na greene dokážete lepšie identifikovať a zároveň lepšie zhodnotíte trajektóriu loptičky. Neexistujú žiadne nepríjemné prekvapenia a zažijete menej úderov, ktoré loptičku neprivedú do jamky. Všetko na dohľad. To je len jeden z dôvodov, pre ktoré si skúsení hráči golfu cenia špeciálne prispôsobené okuliare na golf.

Ostrý zrak na hranie golfu

Ostrý zrak na hranie golfu

Profesionálne prispôsobené okuliare na golf zaručujú, že loptička nikdy nezmizne na územie nikoho. Od odpálenia až po pristátie môžete presne a precízne sledovať jej dráhu. Náhle zistíte, že vlajku na druhom konci greenu vidíte maximálne čisto – ide o absolútnu nevyhnutnosť, aby ste vždy dokázali zo seba vydať to najlepšie. Aj malé defekty môžu narúšať koordináciu medzi očami a končatinami a loptička následne odletí úplne iným smerom, než ste zamýšľali. Dôležitosť perfektného zraku pre hráčov golfu je evidentná už od úplného začiatku samotnej hry: ak nesprávne odhadnete vzdialenosť k jamke, stratí aj ten najlepší úder zmysel. Ďalšou typickou vlastnosťou golfu je potreba neustálej zmeny zaostrenia zraku z jednej vzdialenosti na inú – z veľkej na strednú vzdialenosť, potom na blízko a zas naspäť. Vďaka hladkým prechodom medzi rôznymi rozsahmi videnia zaručujú individuálne prispôsobené okuliare pre hráčov golfu dokonalý zrak na všetky vzdialenosti: od jamky až po kartu so skóre, od iných hráčov golfu až po samotný green. Čo môže byť lepšie než jedny okuliare na všetky vzdialenosti?

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Aké sú tie najlepšie povrchové vrstvy na šošovky na golf?

Základom okuliarov na golf je integrovaný polarizačný filter. Táto povrchová vrstva šošoviek účinne eliminuje väčšinu nepríjemných odrazov a odleskov, ktoré sa môžu vyskytnúť, keď sa slnečné žiarenie odráža od povrchov ako trávniky, voda alebo – čo pri golfe nie je veľmi aktuálne – sneh.

Antireflexné povrchové vrstvy poskytujú hráčom golfu ďalšiu úroveň zreteľnosti zraku: spolu s polarizačným filtrom zaručujú maximálnu transparentnosť a dokonalý zrak. Vďaka nim vyzerajú aj vaše okuliare na golf lepšie: zabraňujú efektu „sklenenej tabule“ a zlepšujú viditeľnosť vašich očí. Užitočné sú aj doplnky, ako napríklad vytvrdzované povrchové vrstvy, ktoré chránia proti poškriabaniu, alebo antistatické povrchové vrstvy odpudzujúce nečistoty, ktoré však ponúkajú aj ďalšiu výhodu: okuliare nebudete musieť tak často čistiť.

Dôležitá informácia: Ako bolo uvedené vyššie, 100% ochrana pred UV žiarením je na golfe mimoriadne dôležitá v dôsledku silného slnečného žiarenia, ktorému ste často vystavení.

Aké výhody ponúkajú progresívne šošovky na greene?

Na rozdiel od mnohých iných situácií v každodennom živote odborníci dôrazne protestujú proti používaniu progresívnych šošoviek počas golfu. Progresívne šošovky dostatočne neprihliadajú na dve vzdialenosti, ktoré sú pre golf dôležité: vzdialenosť po loptičku pred odpálením a počas úderov – inými slovami, v stave, keď sa loptička nachádza na greene, a nie vo vzduchu. Tradičné progresívne šošovky tieto rozsahy rozmazávajú alebo skresľujú. Výsledok: nesprávne údery, ktoré by sa s vhodnými šošovkami nikdy neprihodili. Ďalšie informácie o individualizovaných okuliaroch na golf získate od svojho optika.

Maximálna ochrana na optimálne skóre

Slnečné okuliare s protislnečnými šošovkami ZEISS ProGolf® sú pre hráčov golfu tým najlepším riešením – a nielen pre profesionálnych hráčov golfu. Zásadná výhoda v porovnaní so štandardnými protislnečnými šošovkami: okrem stmavnutia videnia zaisťujú vďaka selektívnej absorpcii aj dokonalý kontrast. Takto získate prvotriedne a komfortné videnie v prostredí s neustále sa meniacimi svetelnými podmienkami, ktoré je ideálne z hľadiska nepredvídateľných malých zlomov na greene. To však nie sú všetky výhody: štandardné vlastnosti zahŕňajú 100 % ochranu pred UV žiarením, vytvrdzovanú povrchovú vrstvu na zvýšenie odolnosti voči poškriabaniu a špičkovú antireflexnú vrstvu – to všetko v rámci jedného páru mimoriadne ľahkých plastových šošoviek s vysokou odolnosťou. Všetko v jednom – jedno na všetko! Jednofarebné tónovania (so 40-percentnou absorpciou svetla) alebo s odstupňovaným tónovaním (absorpcia od 75 percent do 25 percent) na zvýšenie ochrany pred odleskom.

Prvý krok k individualizovaným šošovkám pre hráčov golfu

Tak ako v prípade všetkých dobrých okuliarov je počiatočnou fázou okuliarov na golf služba odborníka: vášho optika. Optik vám dôkladne vyšetrí zrak, urobí potrebné merania a analýzu, ktorá je nevyhnutná na získanie vášho osobného zrakového profilu. Na zvýšenie presnosti výsledkov by sa meranie malo urobiť aj tak, že počas neho držíte golfovú palicu, a s typickou polohou tela počas jednotlivých úkonov hry. Tvar hlavy, prirodzená poloha a dĺžka golfovej palice: to všetko sú faktory, ktoré optikovi slúžia ako pomôcka na výber správnych šošoviek. Beriete si k optikovi aj golfovú palicu? Môže to znieť zvláštne, je to však jediný spôsob zabezpečenia optimálneho prispôsobenia okuliarov na golf používateľovi a špeciálnym podmienkam videnia počas samotného golfu.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Najlepšie slnečné okuliare na športovanie Akým výzvam čelia športovci, keď sa venujú svojmu obľúbenému športu?

Šport + oddych 29. 6. 2018

Tags:

Lepšie videnie pre atlétov Nie sú iba módnym doplnkom: Profesionálni aj amatérski atléti využívajú výhody špeciálnych okuliarov na šport

Šport + oddych 1. 11. 2017

Tags:

Lepšie videnie počas zimných športov Mnohí fanúšikovia lyžovania a jazdy na snouborde, s korekciou zraku aj bez nej, „letia naslepo“ dole svahom.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Športové okuliare pre novú generáciu bežcov: Slnečné okuliare Nike Vision Vaporwing na behanie Dvaja silní partneri Nike Vision a ZEISS vytvorili tím, výsledkom snahy ktorého sú športové slnečné okuliare pre bežcov na dlhé trate.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Súvisiace produkty