Najlepšie slnečné okuliare na športovanie

Akým výzvam čelia športovci, keď sa venujú svojmu obľúbenému športu?

Mnohé outdoorové športy predstavujú pre naše oči rôzne typy výziev. Podľa druhu pôsobenia slnečného svetla sú potrebné rôzne typy športových slnečných okuliarov, aby ste sa mohli venovať športom na tej najvyššej možnej úrovni.

Napríklad najlepšie slnečné okuliare na behanie zaručujú ochranu pred slnečným svetlom, pričom sa nosia komfortne aj po dlhšom čase. Lyžiarske slnečné okuliare musia filtrovať ďalšie odrazy slnečného svetla od snehu. Tenisové slnečné okuliare alebo bejzbalové slnečné okuliare musia zase poskytovať ochranu a ostré videnie, pričom ich nositeľ sa s nimi musí vedieť pohybovať voľne a pohotovo bez toho, aby mu vypadli.

V rozhovore s vášnivým rybárom vám spoločnosť ZEISS sprostredkuje skúsenosti z prvej ruky od nadšenca, ktorý tým najlepším spôsobom používa slnečné okuliare pri svojom obľúbenom športe.

Úvod:

Volám sa Dennis Sullivan a som riaditeľom úseku manažmentu pre predaj a riadenú starostlivosť v spoločnosti ZEISS. Som držiteľom licencie 50 Ton Masters Captain's a som tiež vášnivým rybárom. Pri rybárčení trávim väčšinu času so svojím synom a priateľmi v pobrežných a mimopobrežných vodách v severovýchodnom regióne USA. Na vode som pracoval už od veľmi útleho veku, keďže rybárčeniu som sa venoval rekreačne aj komerčne.

Dennis Sullivan, riaditeľ úseku manažmentu pre predaj a riadenú starostlivosť v spoločnosti ZEISS

Akým typom výziev z vášho pohľadu čelíte pri rybárčení?

Odlesky od vody sú výzvou číslo jeden, ktorej čelí väčšina rybárov. Schopnosť vidieť dole do vodného stĺpca a spozorovať potenciálnu rybu alebo ju vidieť, ako smeruje k harpúne, je veľmi dôležité. Sú situácie, keď o úspechu rozhoduje schopnosť uvidieť malý odraz návnadovej ryby alebo plutvu plávajúcu po povrchu. Pomáha tiež kvalitná polarizovaná šošovka prispôsobená typu vôd, v ktorých lovíte. Mimopobrežné vody inklinujú k sivým a zeleným polarizovaným rybárskym slnečným okuliarom, zatiaľ čo sladké vody vyžadujú viac žlté alebo hnedé šošovky.

Bezpečnosť očí a nárazuvzdorné materiály ako polykarbonát či nylon sú nevyhnutnosťou. Neustále pracujete s rybárskymi háčikmi na návnadách alebo inými ostrými predmetmi. Správny materiál slnečnej šošovky na ochranu vašich očí je veľmi dôležitý. V mnohých športoch, ako je napríklad rybárčenie, pri poranení oka nemáte vždy nablízku rýchlu pomoc. Keď lovíme tuniaka mimo pobrežia, niekedy sme aj dobrých vyše 100 míľ ďaleko od najbližšieho prístavu. Používanie nárazuvzdorných šošoviek, napr. z polykarbonátu, pomáha zabrániť prípadnému zraneniu alebo ho zmierniť.

Aké máte skúsenosti s ochrannými slnečnými okuliarmi pri rybárčení?

Ako vášnivý rybár, ktorý sa tomu venuje viac ako 35 rokov, som vždy považoval polarizované slnečné okuliare za neoddeliteľnú súčasť rovnako dôležitú ako udice, navijaky, náčinie a pod. Polarizované slnečné okuliare sú základom pri športovom rybárčení, ale aj počas navigácie k lovisku rýb a pri ceste späť. Či ste od pobrežia 10 alebo 100 míľ, vo vode sa vždy nájdu prekážky, ktoré vám dokážu pokaziť deň. Schopnosť vidieť zreteľne a vyhýbať sa plávajúcemu odpadu, ako sú napríklad polená alebo plávajúce lano, vám môže ušetriť hodiny zdržiavania a množstvo peňazí na opravách.

Polarizované slnečné okuliare sú základom pri športovom rybárčení, ale aj počas navigácie k lovisku rýb a pri ceste späť.

Aké vlastnosti majú ideálne rybárske slnečné okuliare?

Vlastnosti, ktoré od slnečných okuliarov očakávam ja osobne, sú odolnosť, pohodlie a jasné videnie. Mám veľké nároky na rám aj šošovky, čo vyplýva z množstva času, ktorý venujem rybárčeniu, a intenzity ich používania. Rám aj šošovka musia odolať odhadzovaniu, situáciám s možnými nárazmi a rôznym poveternostným podmienkam, čo pravdepodobne spĺňa väčšina tých najlepších športových slnečných okuliarov. Rám a šošovky by mali byť ľahké a pohodlné pri celodennom nosení. Šošovky musia byť polarizované, aby eliminovali odlesky a umožňovali jasné videnie, ktoré je potrebné.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Lepšie videnie pre atlétov Nie sú iba módnym doplnkom: Profesionálni aj amatérski atléti využívajú výhody špeciálnych okuliarov na šport

Šport + oddych 1. 11. 2017

Tags:

Lepšie videnie počas zimných športov Mnohí fanúšikovia lyžovania a jazdy na snouborde, s korekciou zraku aj bez nej, „letia naslepo“ dole svahom.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Športové okuliare pre novú generáciu bežcov: Slnečné okuliare Nike Vision Vaporwing na behanie Dvaja silní partneri Nike Vision a ZEISS vytvorili tím, výsledkom snahy ktorého sú športové slnečné okuliare pre bežcov na dlhé trate.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Dokonalé okuliare pre hráčov golfu Kľúč k lepšiemu hendikepu

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Súvisiace produkty