Perfektný zrak pre všetkých milovníkov zimných športov

Spoločnosť Carl Zeiss predstavuje novú módnu kolekciu lyžiarskych okuliarov na nadchádzajúcu zimnú sezónu

ZEISS presents the new collection of ski and snowboard goggles

Znova je to tu: lyžiarska a snoubordová sezóna sa začala. Lyžiarske okuliare sú pre každého lyžiara a sboubordistu rovnako dôležité ako rýchlosť a správne oblečenie. Spoločnosť ZEISS predstavuje práve na začiatku sezóny novú módnu kolekciu značkových lyžiarskych okuliarov.

Slnko svieti, sneh praská pod nohami a lyžiarsky svah je neuveriteľný. Vedie premýšľanie o týchto veciach k tomu, že máte chuť ísť von a pokoriť prvý svah s prašanom, zísť zjazdovku alebo absolvovať bežecký okruh? Ak áno, máme tu pre vás niečo: nové lyžiarske okuliare od spoločnosti ZEISS. Lyžiarske okuliare musia byť športové, robustné a musia vyzerať dobre. Musia však aj umožňovať dokonalé videnie v extrémnych podmienkach, akými sú napríklad jasné slnečné žiarenie, odlesk alebo sneženie počas pochmúrneho dňa – a to aj pre tých milovníkov zimných športov, ktorí nosia okuliare. Lyžiarske okuliare od spoločnosti ZEISS spĺňajú všetky tieto požiadavky.

Dokonalá ochrana pred UV žiarením

Slnečné žiarenie je oveľa silnejšie na snehu a vo vysokých nadmorských výškach a odraz svetla od snehu tento efekt značne zosilňuje. Lyžiarske okuliare ZEISS boli špeciálne vyvinuté na vysokohorské lyžovanie a ochranu očí pred slnkom, snehom a vetrom a špeciálne pred mimoriadne agresívnym ultrafialovým žiarením, ktoré sa vo vysokohorskom prostredí vyskytuje často. Poskytujú 100-percentnú ochranu pred slnečným UVA a UVB žiarením do rozsahu 380 nanometrov.

Kolekcia ZEISS – funkčná, športová a módna

Bez ohľadu na to, či ste na zjazdovke alebo v otvorenom teréne, lyžujete s rodinou alebo sa pokúšate o jazdu na snouborde, ste pretekárom alebo lyžujete voľným štýlom, sú lyžiarske okuliare od spoločnosti ZEISS vhodné pre všetkých milovníkov zimných športov. Sú k dispozícii v troch odlišných typoch dizajnu, z ktorých každý ponúka dva typy reflexnej povrchovej vrstvy. K dispozícii máte na výber z modelov Racer – určený mužom, s polarizačnou funkciou, Ice Queen – určený ženám, rôzne modely, a Bowie – univerzálny model s vymeniteľnými šošovkami.

Pokiaľ ide o povrchovú vrstvu, môžete si vybrať z možností Flash Electric a Multilayer. Reflexná povrchová vrstva Flash Electric slúži ako pomôcka pre používateľov na dokonalé rozpoznávanie hrbolcov, ľadových plôch alebo prekážok v podmienkach s nedostatočným osvetlením – napríklad počas sneženia, dažďa so snehom, v zamračenom alebo hmlistom počasí. Je k dispozícii v rôznych farebných odtieňoch na docielenie zraku s dokonalým vnímaním kontrastu. Povrchová vrstva Multilayer sa skladá z viacnásobnej reflexnej vrstvy, vďaka čomu je jej ideálne použitie v mimoriadne jasných podmienkach.

Koniec zahmlievania lyžiarskych okuliarov?

Neustále zahmlievanie lyžiarskych okuliarov spôsobuje extrémnu únavu očí. Preto majú všetky lyžiarske okuliare ZEISS na vnútornej strane povrchovú vrstvu zabraňujúcu zahmlievaniu, ktorá odoláva väčšine bežných podmienok používania. Okuliare sa však môžu zahmlievať v podmienkach s extrémne vysokým podielom vlhkosti alebo v prostredí s výrazným kolísaním teplôt.

Svorková vložka – dokonalý zrak pre všetkých používateľov okuliarov

Používatelia okuliarov si môžu užívať uvoľnenejší a komfortnejší zrak aj po nasadení lyžiarskych okuliarov. Svorkovú vložku na upevnenie prispôsobených okuliarových šošoviek je možné pripnúť k lyžiarskym okuliarom ZEISS, čo umožní každému používateľovi okuliarov dokonalé videnie.

Kolekcia lyžiarskych a snoubordových okuliarov ZEISS je k dispozícii u špecializovaných optikov.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Poznámka k starostlivosti a čisteniu:

Lyžiarske alebo snoubordové okuliare ZEISS čistite vlažnou vodou (pri silnom znečistení použite neutrálny čistiaci prostriedok). Potom okuliare opláchnite a nechajte vyschnúť. Na čistenie okuliarov nepoužívajte žiadne organické rozpúšťadlá. POSTUPUJTE OPATRNE: vnútornú stranu okuliarov neutierajte ani na ňu nadmerne netlačte. V opačnom prípade sa vrstva proti zahmlievaniu môže poškodiť a povrch môžete poškriabať. Nečistite lyžiarske ani snoubordové okuliare navlhčenými čistiacimi obrúskami!

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Najlepšie slnečné okuliare na športovanie Akým výzvam čelia športovci, keď sa venujú svojmu obľúbenému športu?

Šport + oddych 29. 6. 2018

Tags:

Lepšie videnie pre atlétov Nie sú iba módnym doplnkom: Profesionálni aj amatérski atléti využívajú výhody špeciálnych okuliarov na šport

Šport + oddych 1. 11. 2017

Tags:

Lepšie videnie počas zimných športov Mnohí fanúšikovia lyžovania a jazdy na snouborde, s korekciou zraku aj bez nej, „letia naslepo“ dole svahom.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Športové okuliare pre novú generáciu bežcov: Slnečné okuliare Nike Vision Vaporwing na behanie Dvaja silní partneri Nike Vision a ZEISS vytvorili tím, výsledkom snahy ktorého sú športové slnečné okuliare pre bežcov na dlhé trate.

Šport + oddych 16. 10. 2017

Tags:

Súvisiace produkty