Polarizované šošovky – lepšie videnie

Univerzálne šošovky do okuliarov, na vedenie vozidla a mnohé iné účely

Lyžiari, piloti a milovníci vodných športov sa na ne spoliehajú. Tieto šošovky však predstavujú aj dokonalé riešenie prakticky pre všetkých, čo nosia okuliare: šošovky s polarizačným efektom (napríklad SkyPol ZEISS).

Tieto špeciálne šošovky zabraňujú odrazom svetla a vytváraniu zrkadlových obrazov, napríklad v prípade slnečných lúčov dopadajúcich na mokrý chodník, vodnú alebo kovovú plochu. Výsledkom je ochrana používateľov pred únavou zraku, keďže sa už oči snemusia trvalo prispôsobovať neustálym zmenám svetelných podmienok. Ľudia, ktorí nosia tieto šošovky, bývajú obyčajne uvoľnenejší a majú z nosenia okuliarov lepší pocit.

Ako funguje princíp polarizácie?

Prirodzené svetlo je nepolarizované svetlo, ktoré vibruje vo všetkých smeroch. Po každom dopade svetelného lúča na hladký povrch (napríklad keď dopadne slnečný lúč na mokrú cestu), voda svetlo čiastočne odrazí a nasmeruje jedným smerom. Inými slovami, svetlo bude polarizované.
Takýto odraz vedie k vytvoreniu nepríjemného efektu oslnenia (odlesku) z dôvodu polarizovaného svetla – ide o bezpečnostné riziko, s ktorým sa však nestretávajú tí, ktorí používajú šošovky s polarizačnými filtrami. Polarizačný filter je nainštalovaný vo vodorovnom smere a neumožňuje, aby ním preniklo zvisle smerované svetlo. Znamená to, že odrazy emitované vodnými plochami a mokrými cestami, ktoré sú niekedy nebezpečné, sa takmer úplne eliminujú. Polarizované šošovky SkyPol ponúkajú aj ďalší bonus: 100% ochranu pred UV žiarením!
Polarizačné šošovky zvyšujú bezpečnosť používateľa, ponúkajú však aj niektoré dôležité vizuálne výhody: vďaka špeciálnemu zafarbeniu skla umožňujú výrazne lepšie kontrastné videnie a živšie farby. Ak hovoríme o farbách: polarizačné okuliare ZEISS sú k dispozícii v sivom alebo hnedom odtieni.

Svetlo odrazené od mokrých ciest spôsobuje efekt oslnenia a znižuje vnímanie kontrastu Šošovky SkyPol eliminujú tieto odrazy a zaisťujú dokonalý zrak aj v extrémnych svetelných podmienkach
Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Nie všetky slnečné okuliare sú rovnaké Better Vision objasňuje, čo by ste mali vedieť o UV ochrane, tónovaní, zrkadlách, polarizovaných šošovkách a ďalších témach. Pomôže vám to zaobstarať si tie správne slnečné okuliare prispôsobené individuálne vašim potrebám.

Šport + oddych 25. 6. 2019

Tags:

Súvisiace produkty