Všetko, čo potrebujete vedieť o našich nových presných šošovkách ZEISS

Lepší zrak znamená presný zrak. Toto krédo razí spoločnosť ZEISS už viac ako 160 rokov. Spolu s jemným gravírovaním šošoviek zaručuje spoločnosť ZEISS špičkovú presnosť a kvalitu. Pripravili sme pre vás niekoľko informácií a tipov, vďaka ktorým budú vaše nové šošovky predstavovať spoľahlivého partnera v každom momente vášho každodenného života. Ak máte akékoľvek otázky o šošovkách, optik spoločnosti ZEISS vám s radosťou odborne poradí.

Kvalita od spoločnosti ZEISS

Tento symbol predstavuje náš sľub zaručenej kvality.

Jemné laserové gravírovanie v tvare písmena Z na šošovkách zaručuje autentickosť presných šošoviek ZEISS a optimálne pohodlie pri ich nosení.

Táto prémiová kvalita je výsledkom špičkových technických znalostí.

 • Čistota surovín je daná inovačnými filtračnými technológiami.
 • Prémiovú kvalitu zaručuje veľmi prísna kontrola kvality.
 • Optimálny prenos svetla zabezpečujú technológie vysokovýkonnej antireflexnej povrchovej úpravy.


Na všetkých šošovkách dodaných optikovi pod značkou ZEISS je vygravírovaná naša ochranná známka „Z“ ako dôkaz špičkovej kvality šošovky. V priebehu rezania, dokončovania a aplikácie šošoviek do rámu sa gravírovanie môže odstrániť. Ak na šošovkách ZEISS gravírovanie v tvare písmena Z chýba, požiadajte optika o záručný certifikát od spoločnosti ZEISS.

Zistite viac: ZEISS na Vašich okuliarových šošovkách

Náš sľub

Sľub spoločnosti ZEISS

Ak si vyberiete presné šošovky ZEISS, získate okrem zákonnej záruky počas prvých troch mesiacov druhú záruku na opotrebovanie.

Ak nie ste spokojní s optickou funkčnosťou šošoviek, vymeníme vám ich za iný typ šošoviek zo sortimentu produktov spoločnosti ZEISS s rovnakou intenzitou korekcie.
Ak sa však v období trojmesačnej záručnej lehoty vyskytnú akékoľvek problémy s novými progresívnymi šošovkami ZEISS, vymeníme vám tieto šošovky za bifokálne alebo obyčajné šošovky zo sortimentu produktov spoločnosti ZEISS.

Čistenie

Správny spôsob čistenia okuliarov

Trvá to iba sekundu – na šošovke sa náhle objaví mastný odtlačok prsta, pre nečistoty a prach vidíte cez okuliare nedobre alebo sa na sklách vytvorí vlhký film, ktorý ich zahmlí.

Čo teraz?
Prvou voľbou na čistenie šošoviek by mali byť utierky z mikrovláken (napríklad od spoločnosti ZEISS). Slúžia na odstránenie mastnoty a vlhkosti bez poškriabania skiel a zanechania stôp. Ak chcete vyčistiť sklá, najprv ich opláchnite pod tečúcou vodou, čím odstránite prach a hrubé nečistoty. Potom pridajte do vody saponát s neutrálnym pH, sklá v ňom znova opláchnite a šošovky opatrne vysušte utierkou z mikrovláken (vždy iba jemným tlakom).

Rada:
Praktickými nástrojmi na dennú starostlivosť o okuliare sú napríklad špeciálne produkty na čistenie šošoviek (dostupné v spreji alebo vo forme utierok, napríklad od spoločnosti ZEISS). Pomocou týchto produktov dôkladne vyčistíte šošovky bez toho, aby ste ich poškodili. Majú aj antistatický efekt, vďaka ktorému ostanú okuliare dlhšie čisté, pretože sa na nich nebude usádzať toľko prachu a nečistôt. Ak poškrabete plastové a sklenené šošovky, škrabance nebude možné odstrániť. Preto je najlepším riešením vyhnúť sa im.

Odporúčanie na čistenie:
Utierky z mikrovláken perte pri maximálnej teplote 40 °C a nepoužívajte zmäkčovač textílií – v opačnom prípade môžu po najbližšom čistení okuliarov zanechávať handričky na sklách šmuhy!

Prenášanie

Tak ako vy, aj vaše okuliare potrebujú mať svoj domov. Najlepším miestom na uschovanie okuliarov, keď ich nenosíte, je tvrdý obal. Ak okuliare niekam položíte a nemáte takýto obal poruke, dbajte na to, aby bolo toto miesto bezpečné a aby šošovky neustále smerovali nahor.

Pamätajte, že šošovky vyrobené z plastu sa nesmú vystavovať pôsobeniu vysokých teplôt ani výrazným teplotným zmenám. Uvedené stavy môžu mať nežiaduci vplyv na trvanlivosť povrchovej úpravy (napríklad na antireflexnú vrstvu). Extrémne výkyvy teploty môžu spôsobiť aj výskyt prasklín pre odlišné štruktúry základného skleneného materiálu a povrchovej úpravy. Na šošovkách od spoločnosti ZEISS sa však počas ich vystavenia zimným teplotám nižším ako nula stupňov nepozorovali žiadne negatívne vplyvy.

Pamätajte:
Teploty nad 80 °C vedú k poškodeniu aj tých najodolnejších šošoviek a rámov.
Dlhodobá expozícia teplotám v saune alebo slnečnému žiareniu na prístrojovej doske automobilu pôsobí negatívne na obal aj samotné okuliare.

Najčastejšie otázky

1. Čo potrebujem vedieť, aby som si zvykol na nové progresívne šošovky?

Väčšina používateľov okuliarov neuvádza žiadne problémy s progresívnymi šošovkami od spoločnosti ZEISS Vision Care, prípadne potrebuje iba krátky čas na adaptáciu. Je vhodné, aby ste nové okuliare neustále nosili a aby ste s nimi trocha „nacvičovali“. Pamätajte na nasledujúce rady:

Text čítajte najprv s hlavou v relatívne vzpriamenej polohe a potom začnite pohľad spúšťať nadol. Potom budete cez dolnú časť šošoviek vidieť jasne a zreteľne. Keď otočíte hlavu nabok, text sa mierne rozmaže. Laterálne oblasti progresívnych šošoviek je možné použiť na orientáciu. Ak chcete vidieť zreteľne, pozerajte sa priamo na text.

Keď po skončení čítania znova zdvihnete zrak, budete sa pozerať cez diaľkovú zónu progresívnych šošoviek a predmety v diaľke uvidíte zreteľne. Pozrite sa z okna a nakloňte hlavu dozadu. Obraz sa rozmaže, pretože sa už nebudete pozerať cez diaľkovú zónu šošoviek. Po opätovnom pohybe hlavou do normálnej polohy budete znova zreteľne vidieť. Ďalšie informácie.

Pozrite sa na predmet v strednej vzdialenosti, napríklad na obrazovku počítača. Miernym pohybom hlavy nahor a nadol rýchlo zistíte, ktorá oblasť šošoviek zodpovedá danej vzdialenosti. Po krátkom období oboznamovania sa budete automaticky pozerať cez správnu časť šošoviek.
Mohlo by vás tiež zaujímať: Šošovky ZEISS do kancelárie

2. Prečo mám problémy s novými progresívnymi šošovkami?

Vo všeobecnosti platí: Ľudia, ktorí nikdy nenosili okuliare alebo okuliare s progresívnymi šošovkami, potrebujú určitý čas na to, aby si na ne zvykli.

Progresívne šošovky umožňujú zreteľne vidieť na všetky vzdialenosti. Zóny pre rôzne vzdialenosti plynule prechádzajú jedna do druhej, preto dokážete sledovať všetky detaily, počnúc minimálnou vzdialenosťou až po veľké vzdialenosti bez akéhokoľvek posunu vnímaného obrazu. Vo fáze oboznamovania sa s okuliarmi noste okuliare stále.

Prechod na okuliare s progresívnymi šošovkami môže byť problematický aj vtedy, ak máte dlhší čas problémy so zrakom a okuliare ste zatiaľ vôbec nenosili. Zrakové centrum v mozgu si najprv musí zvyknúť na nové podmienky.

Ak budete nespokojní a váš zrak sa nezlepší, požiadajte optika o kontrolu, či korekčné faktory zodpovedajú predpísaným hodnotám a či sú šošovky správne vycentrované.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Rady na väčšie pohodlie pri nosení okuliarov s progresívnymi šošovkami.

3. Ako rozpoznám šošovky značky ZEISS

Pred dodávkou sú všetky šošovky značky ZEISS označené pečaťou kvality ZEISS Clarity – gravírovanou ochrannou známkou „Z“. V prípade bifokálnych, trifokálnych a progresívnych šošoviek je táto ochranná známka umiestnená tak, že bude pravdepodobne viditeľná aj po leštení. V dôsledku údajov o centrovaní a leštení, ktoré sa vyžadujú na leštenie obyčajných šošoviek, nemusí byť táto ochranná známka po brúsení už na šošovkách viditeľná.

Vyryté písmeno Z zaručuje vysokú kvalitu šošoviek od spoločnosti ZEISS, ako aj dôležité funkcie, vďaka ktorým sa tieto šošovky odlišujú od iných, neznačkových šošoviek.

Spoločnosť ZEISS Vision Care je certifikovaná v súlade s normou DIN EN ISO 9001/2000. Táto certifikácia výrazne presahuje minimálne zákonné požiadavky na označenie CE a zahŕňa štandardy vysokej kvality produktov a mimoriadne prísne požiadavky na kvalifikáciu zamestnancov. Spoločnosť ZEISS Vision Care okrem toho robí počas výroby vybrané interné testy.

Sme si vedomí toho, že kvalita optimálneho videnia má prioritu pred všetkými ostatnými produktovými kritériami.

Pokiaľ ide o distribúciu šošoviek od spoločnosti ZEISS Vision Care, ručíme za to, že so šošovkami manipulujú výlučne kvalifikovaní optici.

Písmeno Z je gravírované laserom v rámci bezkontaktného procesu na zadnom povrchu v presne definovanej vzdialenosti od optického referenčného bodu. Laser využíva vlnovú dĺžku, ktorej použitie vedie iba k minimálnej úrovni penetrácie, čo znamená, že používateľ okuliarov laserový symbol vidí, ale samotné videnie cez šošovky nie je žiadnym spôsobom narušené.

4. Aké záručné služby poskytuje spoločnosť ZEISS Vision Care?

Záruka sa vzťahuje na všetky šošovky s ochrannou známkou. Ak by ste boli v období do 12 mesiacov od nákupu okuliarov nespokojní s funkčnosťou šošoviek, vymeníme ich za iný typ šošoviek s rovnakým korekčným faktorom zo sortimentu šošoviek spoločnosti ZEISS Vision Care. Bez ohľadu na uvedené sa na všetky šošovky od spoločnosti ZEISS vzťahuje záruka výrobcu 24 mesiacov.

Výmena produktu za zaplatenú sumu nie je možná. V prípade použitia produktu vyššej kvality sa môžu účtovať ďalšie poplatky. Táto záruka sa nevzťahuje na výmeny z kozmetických dôvodov, z dôvodu hmotnosti ani nesprávnej manipulácie.

Ako mi spoločnosť ZEISS Vision Care môže pomôcť so záručnými reklamáciami?
Obráťte sa na odborného optika. Optik je partner, ktorý vám pomôže.

5. Môžem si šošovky kúpiť priamo od spoločnosti ZEISS Vision Care?

Spoločnosť ZEISS Vision Care dodáva svoje produkty výlučne špecializovaným optikom.

Informácie pre používateľov progresívnych šošoviek

Progresívnu šošovku je možné rozdeliť na štyri zóny

Progresívnu šošovku je možné rozdeliť na štyri zóny:

 1. Diaľková zóna:
  Zóna šošovky, ktorá odráža osobné preferencie dokonalého videnia na diaľku.
 2. Zóna strednej vzdialenosti:
  Zóna šošovky, ktorá odráža osobné preferencie dokonalého videnia na strednú vzdialenosť (napríklad pri práci na počítači).
 3. Orientačné zóny:
  Periférne oblasti šošoviek sa používajú na orientáciu.
 4. Blízka zóna:
  Zóna šošovky, ktorá odráža osobné preferencie dokonalého videnia nablízko.

 

Optimálne videnie na diaľku – cez hornú oblasť šošoviek (diaľková zóna
Optimálne videnie na diaľku – cez hornú oblasť šošoviek (diaľková zóna
Optimálne videnie na strednú vzdialenosť – cez strednú oblasť šošoviek (zóna strednej vzdialenosti)
Optimálne videnie na strednú vzdialenosť – cez strednú oblasť šošoviek (zóna strednej vzdialenosti)
Optimálne videnie na malú vzdialenosť – cez dolnú časť šošoviek (zóna malej vzdialenosti)
Optimálne videnie na malú vzdialenosť – cez dolnú časť šošoviek (zóna malej vzdialenosti)

Na dosiahnutie optimálnej úrovne videnia je dôležité pozerať sa cez správnu oblasť progresívnych šošoviek

 1. Optimálne videnie na diaľku – cez hornú oblasť šošoviek (diaľková zóna).
 2. Optimálne videnie na strednú vzdialenosť – cez strednú oblasť šošoviek (zóna strednej vzdialenosti).
 3. Optimálne videnie na malú vzdialenosť – cez dolnú časť šošoviek (zóna malej vzdialenosti).

 

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Identifikovanie problémov so zrakom Krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus a podobne – aké problémy so zrakom existujú a ako ich môžeme napraviť?

Ako funguje zrak 29.11.2017

Tags:

História okuliarov Od ich začiatkov ako „kamienky na čítanie“ po lifestylové doplnky

Ako funguje zrak 22.11.2017

Tags:

Okuliare, kontaktné šošovky alebo laserový chirurgický zákrok – ktoré riešenie je pre vás to správne? Približne polovica populácie má so zrakom. Keďže je však k dispozícii vhodné riešenie takmer všetkých problémov so zrakom, nemusíte sa báť.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Lepšie videnie s novými okuliarmi Čo je dôležité v prípade prispôsobených okuliarov? Informácie o spôsobe interakcie očí pacienta.

Ako funguje zrak 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty