Ako správne čistiť a udržiavať okuliare?

Tipy na starostlivosť o Vaše okuliare

Krištáľovo číre šošovky - nositelia okuliarov milujú tento skvelý pocit, keď si po očistení nasadia okuliare a znova si užívajú dokonalé videnie. Nebolo by úžasné, keby boli naše okuliare vždy čisté a nečistoty, šmuhy a odtlačky prstov boli minulosťou? Správna starostlivosť o šošovky zabezpečuje nielen lepšie videnie, ale zabezpečuje aj dlhšiu životnosť Vašich šošoviek Nesprávne čistenie môže poškodiť aj moderné šošovky a to aj v prípade, že majú tvrdiacu vrstvu proti poškriabaniu. BETTER VISION poskytuje niekoľko tipov, ako správne čistiť okuliare, ako môžete čistiť šošovky rýchlo, dôkladne a šetrne a to doma ale aj v reálnych situáciách mimo domova.

Najdôležitejší čistiaci tip pre optimálne videnie

Napriek tomu, že sa často používajú, textílie alebo rukávy košele určite nie sú najlepším riešením. Oblečenie a tkanivá často obsahujú častice prachu alebo nečistôt a na šošovkách spôsobujú mikro-škrabance. To postupne zhoršuje kvalitu šošoviek a váš zrak trpí. Škrabance sa nedajú odstrániť ani z plastových a ani minerálnych šošoviek. , Dokonca aj vtedy, keď sa zdá, že chyba má len kozmetickú povahu, svetlo sa rozptýli mikro škrabancami, čo je pre videnie veľmi neprijemné. To často znamená, že si musíte kúpiť nové okuliare.

Správne čistenie okuliarov – ako na to

Nasledujúce pravidlo platí tak pre dôkladné čistenie okuliarov doma, ako aj pre rýchle, ale účinné čistenie, keď ste mimo domácnosti. Začnite jemným trením mikrovlákna, jemne otrite povrch, aby ste najprv odstránili hrubé častice nečistôt. Po odstránení hrubých nečistôt jemne doleštite šošovku.

1. Rýchle čistenie - aj pre exteriér

Ak musíte rýchlo očistiť okuliarové šošovky, neodporúčame používať bežné textílie a časti oblečenia. Pri čistení šošoviek, keď nie ste doma, sú čistiace prípravky ZEISS perfektným riešením - a sú okamžite pripravené na použitie. A to všetko bez škodlivých prísad.

Ak je to nevyhnutné, jednoduchá mikrovláknová utierka sa tiež hodí na použitie, ale suché utierky nie sú vždy ideálne, najmä pokiaľ ide o odstránenie mastných látok. Je lepšie šošovky najskôr navlhčiť.

Prečo sa často používajú argumenty proti používaniu čistiacich handričiek?
Pri prvom uvedení na trh čistiace prostriedky na čistenie šošoviek často obsahovali materiály, ktoré mohli poškodiť šošovky (napríklad malé kúsky dreva). Tento problém sa odvtedy vyriešil. Vlhčené čistiace utierky ZEISS sú vyrobené z jemných celulózových vlákien, poskytujú výsledné čistenie bez šmúh a hlavne neobsahujú žiadne iné chemické činidlá. Mimochodom, sú tiež ideálne na čistenie vášho smartphonu alebo tabletovacej obrazovky – a to všetko zaručene bez šmúh.

2. Dôkladné čistenie doma

Mnohí nositelia okuliarov čistia svoje šošovky pod tečúcou vodou, aby ich očistili. To môže znamenať väčšie úsilie ako použitie profesionálnych čistiacich prostriedkov, ale určite má požadovaný účinok. Aby ste to dosiahli, navlhčite kvapkou pH-neutrálnej umývaciej kvapaliny, až kým nedôjde k vytvoreniu peny či emulzie a potom ju naneste na šošovky. Potom opláchnite šošovky pod tečúcou vlažnou vodou a jemne, ale dôkladne ich osušte pomocou handričky z mikrovlákna.

Okrem vlhčených čistiacich utierok ZEISS je sprej na čistenie šošoviek ZEISS v kombinácii s handričkou z mikrovlákna vynikajúcim riešením na čistenie vašich okuliarov aj doma. Je to rovnako účinné ako dôkladné čistenie pod tečúcou vodou - ale je to oveľa rýchlejšie. Naneste sprej na tkaninu z mikrovlákna, nie na samotné šošovky. Šošovky v bezrámových okuliaroch /vŕtané rámy/ majú vŕtané otvory, zatiaľ čo očnice štandardných rámov majú otvory pre skrutky. Ak tekutiny neustále vstupujú do týchto otvorov, môže to mať nepriaznivý vplyv v dlhodobom horizonte. Preto je lepšie aplikovať čistiaci prostriedok na čistiaci handričku. Tým sa zabezpečí, že vaše okuliare a ich súčiastky niesú nadmerne vystavované vplyvu tekutín, ale je tu dostatok vlhkosti na odstránenie nečistôt, make-upu alebo krémov.

Poznámka: Tkanina z mikrovlákna by sa mala pravidelne prať - ideálne vo vode, ktorá nie je teplejšia ako 40 ° C a bez zmäkčovačov textílií. V opačnom prípade tkanina necháva šmuhy pri ďalšom očistení okuliarov.

3. Čistenie rámov - čo odporúčajú odborníci?

Nesprávna starostlivosť môže tiež viesť k poškodeniu rámov. Nasledujúce tipy vám zaistia, že vaše rámý zostanú rovnako atraktívne ako v deň ich zakúpenia:

  • Tečúca voda a kvapka pH-neutrálnej umývacie kvapaliny poskytujú dobré výsledky čistenia. Vždy držte okuliare obidvomi rukami počas čistenia. Tým sa zabráni deformácii alebo dokonca horšiemu poškodeniu rámov.
  • Z dôvodov hygieny sa odporúča čas od času vyčistiť stranice rámov a sedielka nosníkov. To tiež zlepšuje stabilitu vašich okuliarov, pretože odstránenie mastných látok pomáha predchádzať skĺznutiu.

4. Raz za čas doprajte svojim okuliarom príležitostné ošetrenie: špeciálnu starostlivosť poskytovanú ultrazvukovým čistiacim zariadením.

Použitie ultrazvukových čistiacich zariadení (k dispozícii aj online zo špecializovaných predajní) doma alebo optikom je vašou najlepšou zárukou dôkladného a pohodlného čistenia. Toto je najjemnejší a najefektívnejší spôsob odstránenia nečistôt. Len pár minút je potrebné na obnovenie vašich šošoviek a rámov na ich bývalú slávu. Dôležité: nezabudnite pravidelne meniť vodu v čističke.

A ak nechcete investovať do vlastného zariadenia, vaši optici Vám radi s čistením v ultrazvukovej čističke pomožu - ideálne každých šesť mesiacov. To je súčasť štandardného vybavenia optikov v súčasnosti.

Správny spôsob skladovania okuliarov.

Vaše okuliare si zaslúžia dobrý domov! Ukladajte ich do pevného púzdra, kedykoľvek ich nenosíte. Ak nemáte so sebou žiadne púzdro, uistite sa, že ste ich umiestnili na bezpečnom mieste, pričom šošovky smerujú hore. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby vaše okuliare neboli vystavené nadmernému teplu. Teploty nad 80 stupňov Celzia môžu poškodiť aj tie najodolnejšie šošovky alebo rámy. Najmä plastové šošovky by nemali byť vystavené vysokým teplotám. Mohlo by to mať nepriaznivý vplyv na odolnosť povrchových úprav šošoviek (napr. Antireflexná úprava). Extrémne kolísanie teploty môže viesť k vzniku povrchových trhlín v dôsledku rôznych štruktúr základnej šošovky a jej povrchových úprav. Preto by vaše púzdro ani vaše okuliare nemali zostať dlhší čas v saune alebo na palubnej doske auta v lete.

Ako udržať vaše okuliare čistejšie a bez poškriabania.

Nielen perfektná starostlivosť o šošovky zaisťuje optimálne videnie, ale samozrejme je to závislé aj od samotnej šošovky. Špeciálne povrchové úpravy na šošovky (ako DuraVision® Platinum zo spoločnosti ZEISS) mrobia vaše šošovky extrémne odolné proti poškriabaniu a pomáhajú zaručiť, že špina, prach a vlhkosť môžu na povrch veľmi ťažko prilnúť. Výhoda: vaše šošovky zostanú dlhšie čisté, a v prípade znečistenia sa uľahčí ich čistenie. To znamená, že potrebujete menej času na starostlivosť o šošovky - a budú mať dlhšiu životnosť.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Ako sa mám starať o svoje predpísané okuliarové šošovky? Ak sa o svoje okuliare staráte správne, bude všetko jednoduchšie. Nižšie uvádzame naše tipy

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Absolútne jasné výhody pre používateľov okuliarov Čistiace obrúsky ZEISS na čistenie predpísaných okuliarových šošoviek a iných optických povrchov

Zdravie + prevencia 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty