Nosenie okuliarov v lete

10 tipov, pomocou ktorých si budete môcť toto leto užiť svoje okuliare

Slnečné okuliare a leto: idú spolu ruka v ruke. Nedostatočné a nekomfortné videnie alebo otravné okuliare: nie je to žiadna zábava. Naše tipy od tímu LEPŠIEHO VIDENIA vám toto leto pomôžu užiť si svoje okuliare.

1//

Štýlové slnečné okuliare

Nakoľko dobré sú štýlové slnečné okuliare, ak si neužívate komfortné videnie? Myslíme si, že predpísané protislnečné šošovky sú toto leto nevyhnutným doplnkom. Mnohí optici ponúkajú nižšie ceny za druhé okuliare – vrátane tónovaných protislnečných šošoviek ZEISS s jednou zo štyroch moderných povrchových zrkadlových vrstiev DuraVision®. Keď si kupujete slnečné okuliare, dbajte na to, aby vám pristali a aby boli perfektne prispôsobené.

2//

Okuliare zložiť, slnečné okuliare nasadiť...

Okuliare zložiť, slnečné okuliare nasadiť, slnečné okuliare zložiť, okuliare nasadiť… čo však s druhými okuliarmi? Neustála výmena okuliarov môže byť v lete nepríjemná. Preto odporúčame jedny okuliare na všetko vrátane 100 % ochrany pred UV žiarením: okuliare s modernými šošovkami so samočinným tónovaním sú ideálnym celoročným riešením. Vďaka moderným farbám a technológii rýchlej zmeny tónovania/rozjasnenia sa tieto okuliare veľmi príjemne nosia.

3//

Ľahké plastové šošovky

Leto je časom oddychu. Ľahké oblečenie, ľahké jedlá a ľahké nápoje: ťažké okuliare sem jednoducho nepatria. Ľahké plastové šošovky sú „cool“ ako fľaša šampanského.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

4//

Šaty a okuliare, ktoré sú ľahké ako pierko

Šaty a okuliare, ktoré sú ľahké ako pierko – to je víťazná kombinácia na pokojné letné odpoludnia s rodinou a priateľmi. Vyskúšajte u optika tieto možnosti: bezobrubové, titánové, ľahké plastové alebo rámy s flexibilnou technológiou. Vaše limity sú takmer neobmedzené.

5//

Okuliare, ktoré sa zošmykujú po tvári

Nikto z nás nie je v horúcich a vlhkých letných dňoch nadšený z toho, že sa potí. Okuliare, ktoré sa zošmykujú po tvári, ktoré sa zahmlievajú alebo vám priškripnú nos, môžu byť stresujúcim prvkom. Navštívte optika a dajte si okuliare upraviť!

6//

Tvarovaných športových okuliarov

Slnko svieti! Obujte si tenisky, nasadnite na bicykel, rozpáľte svaly a nechajte sa unášať pálením! Dbajte však na to, aby ste používali robustné športové okuliare a aby ste nadobudli optimálny zrak.. Informácia pre všetkých používateľov okuliarov s vysokým predpísaným optickým výkonom: k dispozícii sú šošovky do tvarovaných športových okuliarov, ktoré umožňujú ostré videnie – a to aj v periférnych oblastiach. Nezabudnite: hlavový popruh alebo niektoré športové prilby môžu zabrániť prieniku kvapiek potu do očí.

7//

Špičková povrchová vrstva na získanie tvrdých protislnečných šošoviek, ktoré sa ľahko čistia a sú odolné voči nečistotám

Pri používaní slnečných okuliarov bývajú ľudia obyčajne menej opatrní. Vložíte ich to tašky bez puzdra, zavesíte si ich na tričko alebo ich nosíte navrchu hlavy. Všetky tieto činnosti môžu poškodiť povrchovú vrstvu šošoviek. Malé škrabance na šošovkách môžu byť na slnku veľmi nepríjemné. Špičková povrchová vrstva na získanie tvrdých protislnečných šošoviek, ktoré sa ľahko čistia a sú odolné voči nečistotám zaisťuje, že vám slnečné okuliare dlhodobo zaistia zreteľné videnie.

8//

Čistenie okuliarov

Ak sú na šošovkách zaschnuté kvapky vody, zvyšky spreja na vlasy alebo odtlačok od vášho domáceho miláčika, mal by byť prvou voľbou navlhčený čistiaci obrúsok. Dbajte na to, aby ste používali čistiace obrúsky, ktoré sú určené špeciálne na čistenie okuliarov – napríklad obrúsky od spoločnosti ZEISS. Vaše okuliarové šošovky sa vám poďakujú.

9//

Slnečné okuliare sú dostupné aj progresívne šošovky

Vedeli ste, že na slnečné okuliare sú dostupné aj progresívne šošovky? Vďaka špeciálnej technológii ZEISS budete môcť sklopiť oči (pozeranie sa na blízko) rovnako ako v prípade vašich tradičných okuliarov.

10//

Kontaktné šošovky

K dispozícii sú aj kontaktné šošovky s ochranou proti UV žiareniu – dbajte však na to, aby ste nosili slnečné okuliare, pretože kontaktné šošovky pokrývajú iba časť rohovky!

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Rýchlo tmavé. Rýchlo číre: moderné samozatmavovacie Či už ste vonku na slnku alebo vnútri, vďaka fotochromatickým šošovkám ZEISS PhotoFusion budete výborne vidieť celý deň

Životný štýl + móda 16. 9. 2022

Tags:

Šošovky so samočinným tónovaním pre komfortnejší zrak, flexibilitu a ochranu 10 tipov od tímu BETTER VISION: komu sú určené fotochromatické okuliarové šošovky od spoločnosti ZEISS na predpis a kedy sa majú nosiť?

Životný štýl + móda 16. 9. 2022

Tags:

Ako sa vyrábajú slnečné okuliare Z akých krokov pozostáva výroba slnečných okuliarov? Zistite, aké druhy materiálov sa používajú pri výrobe slnečných okuliarov, a ako návrhári realizujú svoje nápady.

Životný štýl + móda 3. 7. 2018

Tags:

História módnych slnečných okuliarov Každá dekáda má nejaký svoj špecifický štýl, ktorý ju definuje. Slnečné okuliare, móda a ich spoločná história

Životný štýl + móda 3. 7. 2018

Tags:

Súvisiace produkty