Samozafarbujúce šošovky pre komfortnejší životný štýl, flexibilitu a ochranu

Tipy od tímu BETTER VISION: pre koho sa ideálne hodia fotochromatické okuliarové šošovky od spoločnosti ZEISS na predpis a kedy sa majú nosiť?

Moderné šošovky so samočinným tónovaním, akými sú napríklad ZEISS PhotoFusion X, môžu byť lojálnym a užitočným partnerom vo všetkých svetelných podmienkach vášho každodenného života. Šošovky PhotoFusion X môžu byť užitočným, celodenným partnerom, vnútri a vonku, v meniacich sa svetelných podmienkach, čím robia váš život pohodlnejším. Sú k dispozícii v rôznych módnych farbách a poskytujú plnú ochranu pred škodlivým UV žiarením. Radi by sme vás informovali o tom, komu a v akých zrakových situáciách môžu fotochromatické okuliarové šošovky na predpis prinášať skutočnú pridanú hodnotu.

Zamračený deň bez zjavného slnečného svetla: PhotoFusionX aj tak chráni oči pred škodlivými slnečnými UV lúčmi.

Zamračený deň bez zjavného slnečného svetla: šošovky PhotoFusion® X od ZEISS aj tak chránia oči pred škodlivým slnečným UV žiarením.

Keď ste vonku, šošovky PhotoFusionX stmavnú v závislosti od slnečného žiarenia a na 100 % vás ochránia pred slnečným UV žiarením.

Keď ste vonku, šošovky PhotoFusion® X stmavnú v závislosti od slnečného žiarenia a na 100 % vás ochránia pred slnečným UV žiarením.

Aj keď vonku svieti slnko, šošovky PhotoFusionX sú v zatvorených miestnostiach veľmi číre a umožňujú to najlepšie videnie.

Aj keď vonku svieti slnko, šošovky PhotoFusion® X sú v zatvorených miestnostiach veľmi číre a umožňujú to najlepšie videnie.

Vďaka malému, ale významnému nápadu chemika Stanleyho Donalda Stookeyho a jeho kolegu Williama Armisteada v 60-tych rokoch 20. storočia bolo možné začať vyrábať okuliarové šošovky na predpis, ktoré reagujú na UV žiarenie. V dnešnej dobe sú k dispozícii špičkové šošovky so samočinným tónovaním, napríklad ZEISS PhotoFusion X, ktoré môžu ako slnečné okuliare veľmi rýchlo stmavnúť a v interiéri sa používateľovi javia úplne číre. 

Pripravili sme niekoľko tipov týkajúcich sa používateľov okuliarov a zrakových situácií, ktoré sa ideálne hodia na šošovky so samočinným tónovaním:

1. Pohodlie: Šošovky so samočinným tónovaním od spoločnosti ZEISS na každodenné nosenie

Potrebujete mať svoje okuliare neustále nasadené? Obťažuje vás neustále nosenie dvoch párov okuliarov, aby ste sa mohli ostrým zrakom pozerať v interiéri a chrániť svoje oči pred odleskom a UV žiarením vonku počas slnečného počasia? Vďaka okuliarom so šošovkami so samočinným tónovaním môže byť váš život pohodlnejší, pretože vždy budete mať poruke ten správny odtieň na všetky svetelné podmienky v rámci jedných okuliarov. Okuliarové šošovky na predpis PhotoFusion X s vysokým alebo stredným indexom lomu stmavnú v jasnom svetle alebo na slnku iba za 15 až 30 sekúnd*. Vnútri sa znova rozjasnia v intervale od 5 do 10 minút* a zakrátko sú natoľko číre, že je cez ne možné dostatočne zreteľne vidieť. Samozrejme poskytujú aj 100-percentnú ochranu pred slnečnými UV lúčmi, a to na všetkých úrovniach tónovania.

2. Uvoľnenie: Šošovky so samočinným tónovaním od spoločnosti ZEISS na oči citlivé na svetlo

Ste mimoriadne citliví na svetlo? Znamená to, že okuliare si budete musieť nasadiť rýchlejšie ako ostatní. Aj vtedy, keď slnečné lúče sotva prenikajú mrakmi, máte pocit, že sa váš zrak namáha. Šošovky so samočinným tónovaním môžu byť dokonalou zrakovou pomôckou na zmiernenie nepohodlia v očiach, keďže sa takmer okamžite adaptujú na príslušné svetelné podmienky. V prostredí so slabým slnečným svetlom sa stmavujú menej, takže aj po stmavnutí môžete stále vidieť dobre.

3. Riešenie na celý deň: Šošovky so samočinným tónovaním na celodenné meniace sa svetelné podmienky

Ste zvyknutí mať dva páry okuliarov – jedno riešenie s čírymi šošovkami do interiéru a jedny slnečné okuliare do exteriéru, a už vás otravuje to neustále striedanie okuliarov. Šošovky so samočinným tónovaním sú pre vás tým správnym celodenným riešením a nie luxusom. Môžu byť dôležitým nástrojom, ktorý vám uľahčí každodenný život a dodá vám pocit väčšieho komfortu. Vaše okuliare sa rýchlo zmenia z normálnych okuliarov na slnečné okuliare hneď potom, ako vykročíte z interiéru von – a naopak. Máte správne riešenie šošoviek pre všetky svetelné podmienky bez ohľadu na to, koľko času trávite vnútri alebo vonku, cez slnečné či zamračené dni.

4. Jasný zrak: Šošovky so samočinným tónovaním pre ľudí s aktívnym a športovým životným štýlom

Ste aktívna osoba alebo radi športujete? Počasie vždy neukáže svoju vľúdnu tvár a svetelné podmienky sa počas športových aktivít často menia. Nemáte dostatok času na výmenu okuliarov. Šošovky so samočinným tónovaním znamenajú, že budete ideálne pripravení na akékoľvek svetelné podmienky, ktoré môžu už od začiatku nastať. Vaše okuliarové šošovky na predpis PhotoFusion X dokážu rýchlo zmeniť tónovanie z číreho stavu na tmavý a naopak. Zároveň chránia vaše oči pred škodlivým UV žiarením a zmierňujú odlesky počas slnečných dní.

5. Bez obmedzení na všetky vzdialenosti: Progresívne šošovky so samočinným tónovaním

Jedna sada okuliarov pre všetky situácie: Rovnako ako okuliare s progresívnymi šošovkami vám môžu ušetriť problémy súvisiace s neustálou potrebu výmeny okuliarov na čítanie za bežné okuliare, aj šošovky so samočinným tónovaním eliminujú nutnosť výmeny slnečných okuliarov za bežné okuliare. Strata, zabudnutie druhých okuliarov alebo nedostatok miesta na ich uloženie sú dnes už minulosťou. Sústreďte sa na aktuálny moment a užite si ho – vďaka optimálnemu zraku vo všetkých svetelných podmienkach.

6. Namiesto kontaktných šošoviek: Šošovky so samočinným tónovaním pre používateľov kontaktných šošoviek

Vaše kontaktné šošovky – či už denné, mesačné, ročné alebo multifokálne šošovky – sú vaším najlepším priateľom. Existujú však situácie, v ktorých potrebujete okuliare. Je však samozrejmé, že si chcete zachovať pôvodnú úroveň voľnosti a aktivity ako predtým (napríklad počas športovania). Športové okuliare so zaoblenými šošovkami so samočinným tónovaním sa môžu stať vaším najlepším tréningovým partnerom. Či vnútri alebo vonku, cez slnečné alebo zamračené dni, vždy máte k dispozícii ten správny odtieň a UV ochranu a vnímate menší podiel odlesku. Na dosiahnutie uvoľneného zraku budete potrebovať iba jednu zrakovú pomôcku.

7. Zohľadňujú módu: Šošovky so samočinným tónovaním od spoločnosti ZEISS do všetkých okuliarových rámov

Časy, keď šošovky so samočinným tónovaním vyzerali nemoderne a nevkusne, sú dávno preč. Moderné šošovky so samočinným tónovaním, akými sú napríklad ZEISS PhotoFusion X, sú k dispozícii v prirodzených a moderných farbách – rovnako ako bežné slnečné šošovky. Šošovky so samočinným tónovaním je tiež možné zbrúsiť do akéhokoľvek moderného rámu (napríklad bezrámové okuliare alebo okuliare so zaoblenými šošovkami), vďaka čomu si môžete plne zachovať svoj módny štýl.

8. Mobilita: Šošovky so samočinným tónovaním na cesty

Vyššiu úroveň flexibility a relaxácie požadujeme najmä počas cestovania. Šošovky so samočinným tónovaním teda môžu predstavovať vynikajúceho spolucestujúceho.

Mali by ste však pamätať na to, že čelné sklo pohlcuje obrovské množstvo UV žiarenia, čo má vplyv na účinnosť šošoviek. Našťastie, šošovky PhotoFusion X dosahujú v aute lepšie vlastnosti samočinného tónovania ako minulé generácie. Na dlhé cesty sa naďalej odporúčajú slnečné okuliare.

Fotochromatické okuliarové šošovky na predpis reagujú aj na teplotné rozdiely. Znamená to, že šošovky so samočinným tónovaním stmavnú v prostredí s jasným slnečným žiarením menej v prípade, že je vonkajšia teplota vysoká. Výsledok: najmä v južných krajinách odporúčame používať slnečné okuliare.

9. Ochrana: Šošovky so samočinným tónovaním pre celodennú UV ochranu a ochranu pred oslnením

Keď hovoríme o pôsobení UV žiarenia, takmer vždy sa spomínajú jeho možné škodlivé účinky. Nadmerné pôsobenie UV žiarenia môže na našich očiach a pokožke zanechať rôzne škody.
Škodlivé UV lúče môžu preniknúť do oka a zasiahnuť sietnicu, čo môže viesť k makulárnej degenerácii podmienenej vekom.
Okrem toho by mohlo UV žiarenie spôsobiť aj katarakty, melanóm (najbežnejšia rakovina oka), úpal na rohovke a rôzne kožné choroby. Odporúča sa preto celodenná UV ochrana.
Navyše, šošovky so samočinným tónovaním chránia oči pred škodlivými odleskami spôsobenými jasným slnečným svetlom.

Z tmavej do ešte tmavšej – inteligentné šošovky do slnečných okuliarov sa automaticky prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam.
Aká je vaša obľúbená farba a štýl?


Náš tip počas nákupu šošoviek so samočinným tónovaním

Kvalita a funkčnosť rôznych šošoviek so samočinným tónovaním môže vykazovať zásadné rozdiely. Požiadajte svojho optika o informácie o funkčnosti šošoviek so samočinným tónovaním:

  • Ako rýchlo stmavnú fotochromatické okuliarové šošovky na predpis?
  • Ako rýchlo sa v interiéri rozjasnia?
  • Poskytujú šošovky so samočinným tónovaním 100-percentnú ochranu pred škodlivými slnečnými lúčmi UV-A a UV-B**?
  • Rozjasnia sa šošovky so samočinným tónovaním v interiéri úplne?
  • Do akej miery dokážu šošovky so samočinným tónovaním na silnom slnku stmavnúť?
  • Ako šošovky so samočinným tónovaním reagujú v tieni?
  • Ako dobre fungujú šošovky so samočinným tónovaním v automobiloch?
Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Čo o šošovkách so samočinným tónovaním PhotoFusion X od spoločnosti ZEISS hovoria používatelia okuliarov

V septembri 2021 uskutočnila spoločnosť Carl Zeiss Vision test spotrebiteľských preferencií s používateľmi okuliarov***, ktorí testovali šošovky PhotoFusion X. 8 z 10 spotrebiteľov uprednostňuje sivý variant šošoviek ZEISS PhotoFusion X pred najnovšou fotochromatickou generáciou renomovanej značky v sivom odtieni. 9 z 10 spotrebiteľov potvrdzuje rýchlejšie zosvetlenie šošoviek PhotoFusion X v porovnaní s predchádzajúcou generáciou PhotoFusion. A až 98 % spotrebiteľov súhlasí, že šošovky PhotoFusion X sú v ich stmavenom stave dostatočne tmavé ako šošovky na ochranu pred slnkom.

*Priemerná hodnota pre indexy 1,67 a 1,6 a pre okuliarové šošovky na predpis vyrobené z polykarbonátu. Funkčnosť sa odlišuje v závislosti od materiálu, teploty a svetelných podmienok.

**UV lúče sa rozdeľujú do troch kategórií, z ktorých na zemský povrch dopadajú iba lúče UV-A a UV-B. Krátkovlnné a na energiu bohaté lúče UV-C (100 až 280 nm) takmer úplne absorbuje zemská atmosféra. Keď odkazujeme na slnečné UV lúče, myslíme tým iba lúče UV-A a UV-B, ktoré dopadajú na zemský povrch. Lúče UV-A a UV-B absorbujú do určitého rozsahu oči.

***Test spotrebiteľských preferencií s N = 101 používateľmi okuliarových šošoviek v Nemecku v septembri 2021 realizovaný externým inštitútom na prieskum trhu (subjektívne vizuálne posúdenie sivých šošoviek s indexom lomu 1,6 a s AR povrchom, aktivovaných zdrojom umelého UV svetla).

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Rýchlo tmavé. Rýchlo číre: moderné samozatmavovacie Či už ste vonku na slnku alebo vnútri, vďaka fotochromatickým šošovkám ZEISS PhotoFusion budete výborne vidieť celý deň

Životný štýl + móda 16. 9. 2022

Tags:

Ako sa vyrábajú slnečné okuliare Z akých krokov pozostáva výroba slnečných okuliarov? Zistite, aké druhy materiálov sa používajú pri výrobe slnečných okuliarov, a ako návrhári realizujú svoje nápady.

Životný štýl + móda 3. 7. 2018

Tags:

História módnych slnečných okuliarov Každá dekáda má nejaký svoj špecifický štýl, ktorý ju definuje. Slnečné okuliare, móda a ich spoločná história

Životný štýl + móda 3. 7. 2018

Tags:

Nosenie okuliarov v lete 10 tipov, pomocou ktorých si budete môcť toto leto užiť svoje okuliare

Životný štýl + móda 16. 10. 2017

Tags:

Súvisiace produkty