Tieto okuliarové rámy majú veľký náskok

Ktoré rámy sú tento rok moderné? A k čomu najviac pristanú?

Nie je prekvapujúce, že milovníci módy sú pred bežnými spotrebiteľmi vždy o krok vpred – a nielen v oblasti oblečenia. Presne vedia, ktoré okuliarové rámy budú fanúšikovia módy čoskoro nosiť. Je pravdou, že muži a ženy, ktorí vyznávajú štýl, chcú – pokiaľ ide o najnovšie trendy – demonštrovať to, že sú vždy o krok vpred. Čítajte viac – dozviete sa, ktoré rámy a šošovky budú tento rok v kurze.

Perfektný tvar

Jedna vec je istá: okuliare budú tento rok veľké. Slnečné okuliare v štýle boho s rámami XL budú tejto kategórii kraľovať. Milovníci módy, ktorí majú radi vzhľad hippies, si tieto rámy určite nenechajú ujsť. Cestou, ktorou sa budú uberať, budú predpísané okuliare a veľké slnečné okuliare vyrobené z acetátu. Obľubu si však získavajú aj precízne vypracované modely s veľmi tenkými rámami, a dokonca s bezobrubovými sklami. Veľké rámy sú na slnečné okuliare mimoriadne vhodné, pretože veľký tvar poskytuje výbornú ochranu pred škodlivým UV žiarením. Tento vzhľad bol na vzostupe v 70. rokoch 20. storočia – používali sa však menšie okrúhle šošovky. Okuliare v štýle Johna Lennona nadobudli klasický vzhľad – s rohovinovou obrubou a kovovými rámami.

A pokiaľ ide o kov: najnovšou módou zo sveta okuliarov sú zlaté a lesklé tenké kovové rámy. Tí, ktorí určujú trendy, si môžu vybrať rám, ktorý je pre nich najvhodnejší – veľký, okrúhly alebo v tvare slzy. Tieto mimoriadne tenké rámy sú viac ako len štýlové: dopĺňajú tvár každého človeka. Tenké rámy si, samozrejme, vyžadujú správne šošovky, tieto šošovky by však nemali byť príliš krehké. Vďaka technológii DuraVision® Platinum je možné vyrábať mimoriadne tvrdé okuliarové šošovky ZEISS. Majú antireflexnú povrchovú vrstvu a sú mimoriadne pevné a odolné voči nečistotám.

Zamerajme sa však na budúcnosť: legendárne okuliare typu „mačacie oko“ znova – alebo stále – zdobia tváre jedinečných milovníkov módnych trendov. Tieto klasické okuliare sú dostupné v nenápadných tvaroch aj s nápadnými krivkami. Dokonale dopĺňajú atraktívny a moderný vzhľad.

Perfektný tvar

Ďalším kultovým predmetom sú okuliare typu panto. V 20. rokoch 20. storočia tvorili ochrannú známku intelektuálnej elity. O 30 rokov neskôr sa stali prvou voľbou každého používateľa okuliarov. Bežne ponúkajú okrúhle šošovky, ktoré sú v hornej časti sploštené a sú tradične k dispozícii v čiernej a hnedej farbe. V dnešnej dobe predstavujú výborný doplnok k akémukoľvek osobnému štýlu – nezáleží na tom, či ste športový, alebo elegantný typ.

Perfektný tvar

Ďalším perfektne tvarovaným detailom na okuliarových šošovkách, ktorý slávi návrat, je sedlový mostík. Kedysi to bolo tak, že modely s dvojitým mostíkom nosili iba muži, odvtedy si však tento štýl privlastnili aj ženy. Aj mostík typu „keyhole“ slávi návrat: nos môžete opticky predĺžiť tým, že okuliare sú nasadené na nose vyššie, než je bežné. Okuliare s dvojitým mostíkom majú opačný efekt, pretože sú na nose nasadené nižšie. Výber závisí od vás – nos môžete zvýrazniť alebo mierne zmenšiť.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Obľúbené farby

Obľúbené farby

Vďaka veľkému výberu moderných odtieňov je pre každého k dispozícii tá pravá farba – od nápadnej až po umiernenú, od jednej farby až po vzory. Vychádzajúcou hviezdou sú rámy s vodorovnými a so zvislými farebnými gradientmi. Pamätajte na základné pravidlo: čím výraznejší je rám, tým menej nápadná by mala byť farba vášho odevu a okuliarových šošoviek.

Čierna je stále jednou z tradičných a elegantných farieb, ale hnedá sa dostáva do popredia vo všetkých dostupných odtieňoch. Vyberte si sami: karamelová, mokka alebo havana – každý zemský odtieň robí slnečné okuliare s predpisom alebo bez neho dokonalejšími. Najvhodnejším štýlom je tradičný štýl alebo štýl puristu. A nezabudnite: vaše okuliarové šošovky sú ďalšou vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste žiarili farbami.

Obľúbené farby

Zrkadlové povrchové vrstvy

Zrkadlové povrchové vrstvy

Zrkadlové alebo reflexné povrchové vrstvy dokážu so šošovkami zázraky. Obmedzenia neexistujú: od jemného odlesku až po úplnú zrkadlovú vrstvu. Intenzita zrkadlovej povrchovej vrstvy závisí od základného odtieňa šošoviek. So šošovkami bez tónovania alebo s jemným tónovaním vnímate iba jemný odlesk.

Spoločnosť ZEISS teraz ponúka povrchové vrstvy šošoviek vo vzrušujúcich farbách – od zelenej a modrej až po striebornú a zlatú. Tieto šošovky vás určite zaujmú! Šošovky so zrkadlovou povrchovou vrstvou sa najlepšie hodia do kovových rámov akéhokoľvek tvaru a do okuliarov typu panto.

Tóny zrkadlovej povrchovej vrstvy ZEISS

Horúca novinka

Ďalším nápadným trendom je návrat k prírode: drevo, korok alebo koža vyjadrujú udržateľnosť a ekologický životný štýl. Aj kombinácia nehrdzavejúcej ocele a acetátu je čoraz populárnejšia. Farby a materiály sú zmiešané: bočné strany a mostík, ktoré sú vyrobené zo zlatého alebo strieborného kovu, kráčajú ruka v ruke s acetátovými časťami čiernej, hnedej alebo telovej farby. Tieto moderné rámy pristanú každému vzhľadu a dopĺňajú každú pokožku, a stávajú sa tak nevyhnutnosťou nielen na jednu sezónu.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Jednoduchosť a elegancia: Okuliarové rámy LINDBERG a protislnečné šošovky ZEISS – letný hit Tím LEPŠIEHO VIDENIA sa porozprával s výrobcom rámov LINDBERG o tom, prečo sú slnečné okuliare LINDBERG také špeciálne.

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Život ponúka nepreberné množstvo príležitostí a je škoda vnímať ich iba prostredníctvom jedných okuliarov Ak ste ako väčšina ľudí, budete mať v skrini pravdepodobne viac než jeden pár obuvi – máte však aj druhé okuliare?

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Miniatúrna štýlová príručka s veľkou perspektívou: okuliare a móda – neporaziteľný tím Pomocou nasledujúcich tipov získate očarujúci vzhľad na každú príležitosť

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Okuliare odrážajú charakter človeka Výber okuliarov nepredstavuje iba splnenie formálnych kritérií – je to aj vec typu

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty