Tvarované, tenké alebo farebné: Na šošovky ZEISS nikdy nie je neskoro!

Módne rámy a presné šošovky? Výzva, ktorá požaduje v oblasti optického know-how to najlepšie

Každoročne nám špičkové modelky na najslávnejších mólach predvádzajú fascinujúce novinky. To platí aj pre okuliare. Dizajnéri vďaka svojim invenčným kreáciám opakovane kladú pred výrobcov nové výzvy: ako sa dá skombinovať extravagancia najnovších štýlov s optimálnou optickou kvalitou? Tvarované šošovky SPORT od spoločnosti ZEISS sú ideálnym príkladom perfektne optimalizovanej súhry rámu a šošoviek.

S predpísaným optickým výkonom alebo bez neho, s tónovaním alebo bez neho, štandardné alebo tvarované – spektrum okuliarov dostupných v dnešných dňoch sa neustále rozširuje. Okuliare na každodenné nosenie, módny doplnok alebo na dovolenku alebo šport sú dostupné v rôznych dizajnoch. Znamená to, že si každý môže nájsť správny model, ktorý bude vyhovovať jeho výzoru a osobnému štýlu. Keď sa chce, všetko sa dá. Čo však v prípade šošoviek? Sú tiež také univerzálne? Spoločnosť ZEISS, ktorá je expertom v oblasti riešení dynamického videnia, ponúka šošovky, ktoré prichádzajú s mimoriadnou presnosťou a inováciou – čoho súčasťou je prirodzene aj módny aspekt.

Zaoblená výnimočnosť

Tvarovaný dizajn sa obyčajne používal v súvislosti so športovými okuliarmi a slnečnými okuliarmi. Teraz už v žiadnom prípade! Fanúšikovia módy, zbystrite: tvarované rámy sa stali absolútnou nevyhnutnosťou. Dynamicky tvarované rámy nosia skutočné osobnosti, ktoré požadujú kombináciu špičkového dizajnu s mimoriadnou funkčnosťou.

Nezáleží na tom, či ide o dizajnové, moderné, alebo športové rámy – tvarované šošovky kladú špecifické požiadavky na optickú optimalizáciu a výrobu šošoviek. Na dokonalé zohľadnenie osobného predpisu každého používateľa sa vyžaduje špecifické optické know-how a špičková technológia, vďaka ktorým sa zabráni aberáciám vyplývajúcim z fyzikálnych zákonov – najmä v periférnych oblastiach šošovky. Na odstránenie tejto situácie vyvinula spoločnosť ZEISS šošovky využívajúce inovačný optický dizajn, ktorý umožňuje najvyššiu presnosť: ZEISS SPORT s inštaláciou do tvarovaných rámov. Tieto šošovky, ktoré sú dostupné vo forme progresívnych šošoviek a jednoduchých šošoviek, ponúkajú maximálny vizuálny komfort vo výrazne tvarovaných rámoch. Pokiaľ ide o komfort: mimoriadne zaoblený dizajn rámu zabezpečuje jeho dobré dosadnutie na tvár, čím sú oči počas športovových aktivít chránené pred vetrom. Znamená to, že sa bez typických sĺz v očiach môžete ísť bicyklovať, môžete čakať na veternej autobusovej zastávke alebo si užívať jazdu na kolotoči. Lepší spôsob kombinácie komfortu a dizajnu neexistuje?

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.

Čím ľahšie, tým lepšie

Ľahké hliníkové alebo titánové rámy sú stále moderné. Ani ten najľahší rám však nemá zmysel, ak hmotnosť okuliarov neprimerane zvyšujú šošovky. Spoločnosť ZEISS pozná odpoveď – tenké presné šošovky, o ktorých ani nebudete vedieť, že ich nosíte. Aby šošovky mohli spĺňať výzvy každodenného života, odporúčame použiť ďalšiu inováciu od spoločnosti ZEISS: vďaka technológii DuraVision® Platinum možno na šošovky ZEISS aplikovať špeciálnu povrchovú vrstvu. Táto povrchová vrstva poskytuje vynikajúcu odolnosť voči poškriabaniu a minimalizuje nepríjemné odrazy na povrchu šošovky – vďaka tomu si budete môcť maximálne dlho vychutnávať jasné a zreteľné videnie!

Digitálni špecialisti

Digitálny svet konfrontuje naše oči so špecifickými výzvami: oči musia neustále meniť zaostrenie pohľadu medzi digitálnymi zariadeniami a predmetmi v diaľke. Po dosiahnutí určitého veku to znamená stres pôsobiaci na oči – a to aj vtedy, keď ste doposiaľ nepotrebovali progresívne šošovky. Spoločnosť ZEISS ponúka ďalšie inteligentné riešenie zvyšujúcich sa nárokov na vaše oči: Šošovky ZEISS Digital predstavujú pomôcku na videnie na blízko (keď napríklad používate smartfón) a zároveň ponúkajú zreteľný zrak na všetky ostatné rozsahy videnia. To môže výrazne znižovať očné napätie – a zaistiť očiam relax aj počas pracovného dňa! Tieto šošovky sú ideálnym riešením videnia v digitálnom veku.

Farební experti

Horúčkou dnešných dní sú retro rámy. Nezáleží na tom, či ide o okrúhle tvary, tvary typu „mačacie oko“, alebo letecké rámy – vďaka tónovaným šošovkám z novej farebnej palety spoločnosti ZEISS budú tieto rámy absolútne jedinečné. Farby v našej ponuke sa intenzívne zameriavajú na aktuálne štýly a trendy vytvorené módnymi návrhármi. A na požiadanie môžete získať vlastnú farbu namiešanú spoločnosťou. Tónované šošovky ponúkajú mnohé výhody: dokážu zlepšiť kontrast, obmedziť odlesk, pomáhajú skryť vrásky, zvyšujú vizuálny komfort a jednoducho zlepšujú pocit z vlastného „ja“. Inými slovami – perfektným finišom zlepšujú váš moderný výzor.

Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Užiter si dovolenku – s okuliarmi Na čo by mali nositelia okuliarov myslieť pred odchodom na dovolenku

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Maximálny komfort vďaka ultratenkým a mimoriadne ľahkým okuliarom Menej je viac! Tieto tipy predstavujú základ, pomocou ktorého si vyberiete mimoriadne ľahké okuliarové šošovky a rámy

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Miniatúrna štýlová príručka s veľkou perspektívou: okuliare a móda – neporaziteľný tím Pomocou nasledujúcich tipov získate očarujúci vzhľad na každú príležitosť

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Extra tenké, extra ľahké, extra dobrý zrak Vďaka optimalizácii stredovej hrúbky sú okuliarové šošovky ešte lepšie: Doprajte si lepší zrak a lepší vzhľad

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty