Život ponúka nepreberné množstvo príležitostí a je škoda vnímať ich iba prostredníctvom jedných okuliarov

Ak ste ako väčšina ľudí, budete mať v skrini pravdepodobne viac než jeden pár obuvi – máte však aj druhé okuliare?

Nič také ako absolútne dokonalé okuliare neexistuje. Niektorí z vás si možno pomyslia, že je toto tvrdenie pochybné. Ak si to myslíte aj vy, skúste sa zamyslieť: Každá životná situácia, každá aktivita a dokonca aj večne sa meniace počasie – to všetko si vyžaduje nosiť odlišné okuliare. Prispôsobené druhé okuliare teda môžu byť užitočným pomocníkom, keďže zjednodušujú život a prinášajú doň vyššiu úroveň komfortu.

Druhé okuliare: slnečné okuliar
Druhé okuliare: slnečné okuliar

Je samozrejmé, že už máte štandardné okuliare, ktoré vás sprevádzajú na každom kroku. Na svoje okuliare sa spoliehate. Existuje, samozrejme, niekoľko dobrých dôvodov na to, aby ste si zaobstarali najmenej jedny ďalšie okuliare. Pravdou je, že by ste mali mať zrakové pomôcky, ktoré vám pomôžu robiť všetko to, čo chcete.

Svoje doplnkové alebo druhé okuliare si vyberte podľa svojich osobných potrieb: zamestnanie, aktivity vo voľnom čase a módne preferencie.

Prvou položkou v zozname by mali byť náhradné okuliare pre prípad núdze. Predstavte si, čo by sa stalo, keby sa vám okuliare stratili alebo rozbili? Váš lojálny spoločník zohráva vo vašom živote dôležitú rolu. Inými slovami – pre prípad núdze je naozaj dobré, keď máte poruke rovnocenné riešenie.

Druhé okuliare: moderné pracovné okuliare
Druhé okuliare: moderné pracovné okuliare

Niektorí z vás sú pravdepodobne väčší milovníci módy ako ostatní. Bez ohľadu na uvedené platí, že ďalšie okuliare na špeciálne príležitosti alebo moderné okuliare, vďaka ktorým získate nezameniteľný vzhľad, sú jednou z tých vecí, ktoré môžu obohatiť váš štýl – len na zábavu alebo ako módny doplnok nosený spolu so štýlovým oblečením alebo na slávnostné príležitosti, do opery alebo na svadbu. Väčšina ľudí sa cíti dobre, keď vie, že vyzerá pôsobivo. A preto – nebráňte sa, ostaňte sami sebou, buďte výrazní a veľmi moderní. Často meňte svoj vzhľad a zvýraznite svoju osobnosť. Zvážiť môžete aj okuliare s iným rámom, ktoré budete nosiť vo svojom voľnom čase.

Športové okuliare sú vynikajúcim doplnkom pre profesionálnych aj amatérskych atlétov. Poskytujú bezpečnosť, ochranu a dokonalý zrak bez ohľadu na to, či hľadáte slnečné okuliare, okuliare pre hráčov golfu alebo okuliare do vody.

Druhé okuliare: športové okuliar
Druhé okuliare: športové okuliar

Vynikajúce videnie predstavuje pri športových aktivitách obrovský rozdiel. Ak nevidíte dobre, neznamená to iba to, že nechytíte loptu alebo dostanete gól. Budete aj náchylnejší na zranenie. Pamätajte na to, že každý typ športu vyžaduje vynikajúce vnímanie hĺbky a pohybu, ako aj rýchle úpravy zaostrenia zraku, aby hráč mohol zaostriť na protivníkov, spoluhráčov a ďalšie objekty. Štandardnými okuliarmi sa to väčšinou všetko nedá obsiahnuť, a preto je dôležité používať špeciálne okuliare. Športové a slnečné okuliare chránia oči nielen pred škodlivým UV žiarením, ale aj pred prúdením vzduchu, prachom, hmyzom alebo konármi na boku cesty. Dbajte na to, aby sa športové okuliare pohodlne nosili a aby dobre „sedeli“. Mnohé z nich sa dodávajú s elastickým športovým popruhom na upevnenie alebo s mäkkým mostíkom ako ochranou nosa.

Pracujete celý deň s počítačom? Vidíte klávesnicu zreteľne, ale obraz na monitore je rozmazaný? Keď chcete rozpoznať spolupracovníka, ktorý vchádza do kancelárie, musíte sa pozerať ponad obrubu okuliarov alebo dokonca otáčať hlavou? Ak áno, ste dokonalým kandidátom na nosenie progresívnych šošoviek. Sú vynikajúcim riešením pre ľudí, ktorí pracujú za počítačom, a očiam zjednodušujú celý deň trávený v kancelárii.

Zamyslite sa aj nad možnosťou okuliarov na vedenie vozidla, ktoré si necháte v aute. Vďaka ním z vás bude bezpečnejší vodič vo veľkej pohode, a to najmä vtedy, keď jazdíte dlhé trasy – cez deň aj v noci. Zmena svetelných podmienok, cestné značenie, ktoré je v noci problematické rozpoznať, alebo odrazy na vozovkách v daždi: naše oči musia počas jazdy čeliť mnohým výzvam.Váš nákupný zoznam druhých okuliarov by mal jednoznačne obsahovať špičkové slnečné okuliare so 100% ochranou pred UV žiarením. Ochrana pred UV žiarením je pre vaše oči absolútnou nevyhnutnosťou. Šošovky by sa mali pravidelne upravovať podľa aktuálnych zrakových potrieb rovnako ako všeobecné celodenné okuliare. Ak nechcete pri zmene svetelných podmienok neustále meniť štandardné okuliare a slnečné okuliare, je vhodné, aby ste zvážili interiérové/exteriérové riešenie so šošovkami, ktoré sa automaticky prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam: Transitions®.

Ste vášnivým čitateľom? Čítanie je zábava a relax. Čítanie však unavuje oči, ktoré sa musia rýchlo adaptovať na veľké a malé písmená. Dlhšie fázy koncentrácie a nedostatočné svetlo kladú na naše oči počas čítania v posteli alebo na gauči mimoriadne nároky. Okuliare na čítanie, ktoré boli špecificky prispôsobené týmto požiadavkám, mimoriadne zjednodušujú dlhšie intervaly čítania.

Pamätajte: Na rekreačné aktivity môžu byť potrebné špeciálne okuliare. Vždy, keď budete vykonávať svoje obľúbené činnosti, dbajte na to, aby ste dobre videli – bez ohľadu na to, či vykonávate remeslo, šijete alebo pracujete v záhrade. Odolné okuliare, ktoré budú spĺňať vaše zrakové potreby, zjednodušia všetky veci, ktoré robíte, a spríjemnia ich.

Pravdepodobne však prídete na to, že budete potrebovať viac než jedny okuliare. Ďalším zrejmým krokom je vybrať si ich a vyhradiť si na ne príslušný rozpočet.

Ak chcete zistiť viac, navštívte miestneho optometristu. Optometrista vám pomôže vybrať si z rôznych riešení podľa vašich individuálnych potrieb a očakávaní. Vyberte si to, čo je pre vás najlepšie – prispôsobené okuliare, ktoré obohatia váš život.

Skríningový online test zraku ZEISS Prostredníctvom skríningového online testu zraku ZEISS jednoducho a rýchlo zistíte, či nastal čas, aby váš zrak skontroloval odborník.
Môj zrakový profil Určite si svoje osobné vizuálne návyky a nájdite riešenie vo forme individuálnych šošoviek.
Nájdite si optika spoločnosti ZEISS vo svojom okolí

Súvisiace články

Ako sa vyrábajú slnečné okuliare Z akých krokov pozostáva výroba slnečných okuliarov? Zistite, aké druhy materiálov sa používajú pri výrobe slnečných okuliarov, a ako návrhári realizujú svoje nápady.

Životný štýl + móda 3.7.2018

Tags:

História módnych slnečných okuliarov Každá dekáda má nejaký svoj špecifický štýl, ktorý ju definuje. Slnečné okuliare, móda a ich spoločná história

Životný štýl + móda 3.7.2018

Tags:

Rýchlo tmavé. Rýchlo číre: moderné tónovacie šošovky Či už ste vonku na slnku alebo vnútri, vďaka fotochromatickým šošovkám ZEISS PhotoFusion budete výborne vidieť celý deň

Životný štýl + móda 24.11.2017

Tags:

Tvarované, tenké alebo farebné: Na šošovky ZEISS nikdy nie je neskoro! Módne rámy a presné šošovky? Výzva, ktorá požaduje v oblasti optického know-how to najlepšie

Životný štýl + móda 16.10.2017

Tags:

Súvisiace produkty