ZEISS PRE ŠPECIALISTOV NA OČNÚ STAROSTLIVOSŤ

Šošovky ZEISS Digital Pomôžte svojim zákazníkom prekonať digitálnu únavu očí.

Optimalizované pre dynamický, moderný digitálny životný štýl. Šošovky navrhnuté na riešenie zrakových problémov, s ktorými sa stretávajú zákazníci po tridsiatke a štyridsiatke, vrátane tých, ktorí ich nosia prvýkrát a majú problémy s videním na blízko.

 • Rýchla fixácia z blízka do diaľky
 • Celodenné uvoľnené a pohodlné videnie počas používania digitálneho zariadenia
 • Rýchlejšia adaptácia pre emetropov a používateľov jednoohniskových šošoviek

Šošovky Digital.

Šošovky ZEISS Digital zabezpečujú uvoľnené a jasné videnie pri práci so smartfónmi a inými digitálnymi zariadeniami. Šošovky ZEISS Digital výrazne zlepšujú akomodačnú odozvu u predpresbyopických použivateľov. Šošovky sú k dispozícii v dvoch odlišných konštrukčných úrovniach:

 • Šošovky ZEISS Digital
 • Šošovky ZEISS Digital Individual

Prečo sa spoločnosť ZEISS rozhodla vyvinúť šošovky Digital? Riešenie vizuálnych výziev digitálneho sveta.

 • 75 %

  používateľov počítačov môže pociťovať rôzne príznaky súvisiace so zrakom vrátane namáhania očí, bolesti hlavy, rozmazaného videnia na blízko a rozmazaného videnia na diaľku po práci. Používatelia počítačov môžu tiež pociťovať  bolesť krku alebo ramien spôsobenú neprirodzeným držaním tela na zlepšenie zobrazenia digitálneho zariadenia.1

 • 4.8 Billion

  ľudia používajú internet od začiatku roka 2000.2

 • 5.19 Billion

  Mobilné telefóny v súčasnosti používa viac ako 5,19 miliardy ľudí, pričom počet používateľov sa za posledný rok zvýšil o 124 miliónov.3

Naša schopnosť pohodlne sa sústrediť na mobilné telefóny a digitálne zariadenia na dlhší čas sa s vekom znižuje.

Je to spôsobené postupnou stratou pružnosti šošovky, čo nakoniec vyústi do presbyopie, keď oko už nedokáže pohodlne udržať zaostrenie na požadovanú vzdialenosť na čítanie.

Naša schopnosť pohodlne sa sústrediť na mobilné telefóny a digitálne zariadenia na dlhší čas sa s vekom znižuje.
Digitálna únava očí z príliš dlhého času stráveného pozeraním na obrazovku

Digitálna únava očí z príliš dlhého času stráveného pozeraním na obrazovku.

Naša rastúca závislosť na počítačoch a mobilných zariadeniach a ich intenzívne používanie môže byť obzvlášť náročné pre zrakový systém. Môže vyústiť do príznakov spojených s poruchami krátkozrakosti u mnohých pacientov v skoršom veku, dokonca aj vo veku, ktorý sa tradične spája s predpresbyopiou.

Šošovky navrhnuté tak, aby podporovali prirodzené držanie tela a umožnili zákazníkom vidieť bez stresu a napätia.

 • Navrhnuté pre celodenný digitálny životný štýl, ktorý umožňuje uvoľnenejšie a pohodlnejšie videnie počas pripojenia na mobilné telefóny a iné digitálne zariadenia.
 • Optimalizovaný dizajn šošoviek poskytuje krištáľovo čisté videnie pre akýkoľvek predpis.
 • Veľké pozorovacie zóny umožňujú zákazníkom pohodlné videnie, ktoré zodpovedá ich zvyčajnému vizuálnemu správaniu a v konečnom dôsledku zabezpečuje bezproblémovú adaptáciu.
 • Stlačená zóna strednej vzdialenosti umožňuje plynulejší prechod medzi vzdialenosťou a blízkosťou, aby si zákazníci mohli prezerať mobilné telefóny a digitálne zariadenia s minimálnym pohybom hlavy/očí.
 • Variabilný blízky výkon poskytuje presne to, čo vaši zákazníci potrebujú.

Ohlasy zákazníkov

Inovácie šošoviek ZEISS Digital Vysvetlenie technológie.

 • Technológia ZEISS Digital Inside

  Technológia ZEISS Digital Inside umožňuje uvoľnené a ostrejšie videnie počas častého používania digitálnych zariadení. Rýchly prechod do zóny blízkosti umožňuje, aby si zákazníci mohli prezerať mobilné telefóny a digitálne zariadenia s minimálnym pohybom hlavy/očí.

 • Technológia ZEISS FaceFit

  Šošovky ZEISS Digital Individual obsahujú technológiu ZEISS FaceFit, ktorá prispôsobuje šošovky fyziológii tváre používateľa. Toto optimalizuje zóny videnia na základe údajov o ráme, polohe očí a vhodnosti rámu na nose a ušiach. Šošovky na mieru pre oči a tvár.

 • Technológia ZEISS UVProtect

  Vyššia úroveň UV ochrany, ktorá umožňuje čírym šošovkám ZEISS blokovať UV lúče až do 400 nm. Ide o rovnaký štandard, ktorý poskytujú nadštandardné slnečné okuliare s UV ochranou.

Šošovky ZEISS Digital Šošovky pre váš digitálny životný štýl

Kontaktujte nás

Ako vám môžeme pomôcť?

Formulár sa načítava...

Kontaktujte nás

Informácie zadané v kontaktnom formulári použije  Carl Zeiss Slovakia, s.r.o. na zodpovedanie vašej žiadosti e-mailom alebo telefonicky. Kliknite sem a prečítajte si naše vyhlásenie o ochrane údajov.

 • 1

  Salibello C. & Nilsen E. (1995). Existuje typický pacient VDT? Demografická analýza. J Am Optom Assoc. 66(8), 479-83

 • 2

  DIGITAL 2021 JULY GLOBAL STATSHOT REPORThttps://datareportal.com/reports/digital-2021-july-global-statshot

 • 3

  DIGITAL 2020: GLOBAL DIGITAL OVERVIEW, SIMON KEMP JANUARY 30, 2020https://datareportal.com/reports/digital-2020-global-digital-overview